Перший рейс з аеропорту «Полтава» під загрозою зриву

Автор: Каріна Тютюнник, 26 березня, 16:47

Фото: Злітно-посадкову смугу аеропорту можуть не встигнути відремонтувати (Джерело - d2v9y0dukr6mq2.cloudfront.net)


Схоже, що полтавський аеропорт зустріне перший рейс Полтава-Анталія, який запланували на 2-ге травня, невідремонтованою злітно-посадковою смугою. Адже нещодавно КП «Аеропорт-Полтава» довелося скасовувати торги на ремонт летовища через власну помилку. Нові торги відразу ж оголосили, проте вони закінчаться аж в кінці травня.

Нагадаємо, 14-го березня КП «Аеропорт – Полтава» оголосило про проведення тендеру на поточний ремонт 143 тис. 640 м2 злітно-посадкової смуги, рубіжної доріжки та перону. На заливку швів мастикою, зароблення зколів та тріщин запланували витратити 7 млн 910 тис. грн.

Однак, згідно з порталом держзакупівель Prozorro, вже 16-го березня торги довелося скасувати через «неможливість усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства».

Виявилося, що оголошуючи відкриті торги, уповноважені особи аеропорту допустилися помилки. Вочевидь, забули, що коли очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну 133 тисячам євро (як у цьому випадку) публікувати оголошення потрібно ще й додатково англійською мовою. Крім цього, необхідно і сам тендер проводити за Європейською процедурою. Вона триваліша, ніж звичайна закупівля, бо є прекваліфікація і довші самі етапи. Це порушення виправити після публікації оголошення вже не можливо, тому тендерна комісія скасувала тендер.

Новий оголосили того ж дня, 16-го березня, сума очікуваної вартості не змінилася – 7 млн 910 тис. грн. Проте, змінилася дата проведення аукціону, якщо спершу його мали провести 2-го квітня, то тепер – 22-го травня (через те, що проводять за Європейською процедурою). Проте, як пам’ятаємо, перший рейс має відбутися 2-го травня.

Скриншот публікації комунального видання Новини Полтавщини та сайту Прозорро

Чи буде аеропорт приймати гостей невідремонтованою злітно-посадовою смугою, запитали в заступника директора з авіаційної безпеки аеропорту Анатолія Василенка. Проте, він відповів, що наразі нічого не відомо:

«Я на це питання поки не можу вам дати відповідь. Поки що нічого не відомо».

Коли ж орієнтовно з’явиться хоч якась інформація, не відповів, посилаючись на те, що не розповідає такого по телефону. Керівництво ОДА наразі нічого не коментує.

Опублікована: 26 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація