Підозрюваний у нападі на миргородського депутата лишатиметься під вартою

Автор: Каріна Тютюнник, 4 жовтня, 11:30

Фото: Апеліційний суд залишив підозрюваного у нападі на Олега Супруненка під вартою


Апеляційний суд Полтавської області розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу на період досудового розслідування для одного з підозрюваних у нападі на Олега Супруненка, депутата Миргородської міської ради, який за 26 днів опісля цього помер у реанімації. Суддівська колегія вирішила не змінювати підозрюваному запобіжний захід.

За рішенням судді Октябрського райсуду Алли Чуванової, Левон Марданян має перебувати під вартою. Однак сторона захисту оскаржила цю ухвалу в апеляційній інстанції, вимагаючи змінити запобіжний захід на перебування підозрюваного під домашнім арештом в нічний час.

За словами адвоката підозрюваного Володимира Матвійця, суд у першій інстанції не взяв до уваги обставини, що прокурор і слідчий не надали доказів ризиків, озвучених стороною обвинувачення. А саме те, що Марданян матиме можливість переховуватися, знищити докази, впливати на свідків або ж вчинити інше правопорушення.

Захисник наголосив на тому, що підозрюваний щиро покаявся та співпрацював зі слідством. Крім цього, він має міцні соціальні зв'язки, є одруженим і працює за місцем проживання. Володимир Матвієць закликав суд забути «радянську традицію», коли підозрюваного вже вважають винним, тримаючи у СІЗО, і наголосив на презумпції невинуватості до винесення вироку.

Левон Марданян

Сторона захисту вважає, що ступінь інкримінованої участі є мінімальною, тому наполягає на іншому, більш м'якому запобіжному заходу і зазначає, що запобіжний захід – не спосіб покарання, а забезпечення належного процесуального порядку.

Прокурор Володимир Зорін заперечив апеляції, наголосивши на тому, що злочин був запланований, а ролі учасників чітко розділені. Унаслідок нападу підозрювані заволоділи майном потерпілого. Ризики знищення речових доказів наявні, оскільки на даний час не встановлені всі предмети, за допомогою яких скоєно злочин. 

Слідчий Віталій Голтвянський та прокурор Володимир Зорін

Обвинувачувач також звернув увагу на те, що Марданян і раніше скоював злочини, що свідчить на користь ризиків та вважає, що підозрювані мають знаходитися ізольовано один від одного на час розслідування.

Сам Левон Марданян попросив про домашній арешт, оскільки він не збирається переховуватися від правосуддя та з'являтиметься на перший виклик слідчого.

Колегія суддів у складі Олександра Захожая,  Вікторії Герасименко та Андрія Рябішина ухвалила рішення не змінювати запобіжний захід Левону Марданяну та залишити його на час слідства під вартою.

Суддівська колегія Апеляційного суду

Нагадаємо, наразі під вартою перебувають ще двоє фігурантів справи щодо розбійного нападу на Олега Супруненка, один з яких, імовірний замовник – депутат Миргородської міської ради Хачатур Хачатрян.

Опублікована: 4 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація