Підозрюваному в кіберзлочинах полтавцю Геннадію Капканову продовжили домашній арешт до лютого

Автор: Максим Самойдюк, 9 січня, 12:01

Фото: Геннадій Капканов


Печерський райсуд продовжив домашній арешт Геннадію Капканову, якого звинувачують у викраденні 800 тис. доларів з банків США. 

Про це ЗМІСТу стало відомо з ухвали, оприлюдненої в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ухвалу опублікували лише 24 грудня, хоча саме засідання відбулось наприкінці листопада.

Нагадаємо, що Геннадію Капканову інкримінують співучасть у викраденні 800 тис. доларів з банківських рахунків підприємств США. Так, за версією слідства, полтавець організував  кібермережу (з проксі-сервеварми та виводом коштів), яку здавав в оренду іншим хакерам.

По факту ж, з серверу Геннадія Капканова йшла бот-розсилка спаму з посиланням, перехід по якому відкривав шлях вірусу-трояну до комп’ютера жертви. Вірус збирав персональні дані рахунків, після чого зловмисники просто виводили кошти. За кожну таку операцію зі своїх серверів Капканов брав пеню.

Загалом в ухвалі мова йде про чотири епізоди:

  • Дорожня компанія ProTech Asphalt (втрати 121 тис. доларів);
  • Юридична компанія Barneibey and Kabat (втрати 76 тис. доларів);
  • Парк розваг SeaSpar (втрати 200 тис. доларів);
  • Методистська церква «Біла каплиця» (втрати 400 тис. доларів).

Загалом, зловмисники викрали в цих юридичних осіб 797 тис. доларів. При цьому відомо, що через рахунок WebMoney (на ім’я Іван Танигін) пройшло (за період 2015-2016 роки) 334 тис. доларів. Дані по рахунку зберігались на комп’ютері Геннадія Капканова.

Слідчий суддя задовольнив клопотання прокуратури й продовжив домашній арешт з носінням електронного браслета для Геннадія Капканова до 28 січня.

Нагадаємо, що раніше прокуратура через суд продовжила термін досудового слідства до 28 травня 2020 року. Правоохоронці мотивували це тим, що очікують нову інформацію від грузинських та американських колег й планують оголосити полтавцю нову підозру.

Раніше Геннадія Капканова виправдав суд присяжних у дотичній справі щодо збройного опору поліцейським (замах на вбивство правоохоронця) при затриманні у 2016 році. Тоді Капканов почав відстрілюватись, але в суді довів, що робив це через те, що не знав хто саме штурмує його квартиру. Затримання як раз і проводилось у справі щодо кібрезлочинів.

Опублікована: 9 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація