putuaru7j5brzbw7

Стригти собак влітку потрібно з урахуванням породи, а котів – тільки при появі ковтунів. Грумерка Катерина Веретельникова дала кілька порад власникам тварин.

Власниця салону Groomboom з 12-річним стажем розповіла, що існує кілька різновидів догляду за шерстю – стрижка модельна, гігієнічна, гоління і тримінг. Наприклад, під час гігієнічної стрижки грумер прибирає шерсть між лапками та на вушках:

«На лапках така процедура виконується для того, аби собака відчувала поверхню, по якій ходить. Якщо шерсть залишиться, то тварина може посковзнутися. Кігті стрижуться, що б вони не впиралися у поверхню. Вушка ж для того, щоб звільнити прохід від шерсті, так як для повітря потрібен доступ, тоді не буде вушних захворювань».

Катерина Веретельникова

Гігієнічні стрижки підходять практично всім тваринам, адже це циклічний догляд, який власники іноді виконують самостійно. Крім гігієнічних стрижок наприклад, хаскі та маламутам підійде і наступна процедура:

«Їх шерсть має тип “дикий” і складається із підшерстя та остьового волосся. Між шерстю створюється додатковий прошарок. Таких собак потрібно вичісувати, тобто прибирати пух, що гріє. Так залишається лише ость, що захищає від сонця, тепла, промокання, вітру. Ось цей покривний волос повинен залишатися і допомагати собаці в терморегуляції».

Вона рекомендує стрижки нелинючим породам, таким як мальтійські болонки, пуделі та йоркширські тер’єри. У таких собак шерсть росте постійно, як волосся у людини.

«У них немає підшерстя і для них температура однакова – що взимку, що влітку. Є тільки шерсть, яку необхідно стригти для зручності тварини».

Тримінг – це процес вищипування шерсті, яка вже завершила свій цикл та є відмерлою. Процедура виконується вручну, пальцями.

Процес стрижки

«Така маніпуляція виконується по мірі того, як зріє шерсть. Після такої процедури до салону звертаються через пару місяців. Навіть якщо власнику буде задаватися, що пройшло три тижні і терміново потрібно повторювати, то студія не погодиться, тому що собака буде відчувати дискомфорт».

Щодо одягу для тварин, то грумерка радить використовувати такий, що буде провітрюватись:

«Влітку потрібно пам’ятати: коли людина виводить собаку гуляти в спеку, то від сонця потрібно захищати шкіру та шерсть від вигорання. У таких випадках рятує одяг із натуральних тканин. Він захищає собаку від спітнілих рук людини, пилу і прямих сонячних променів, дозволяє собаці не перегріватися. Але це не стосується таких собачок, із якими гуляють під ранковою прохолодою».

Під час стрижки

Катерина Веретельникова говорить, що крім періодичних візитів до грумера, власник має приділяти увагу тварині постійно.

Як підстригти кота на літо

Щодо котів/кішок, то їх грумерка рекомендує стригти тільки в окремих випадках. Наприклад, якщо у перського кота утворилися ковтуни (грудки сплутаної шерсті – прим.ред.) і вичісування неможливе.

«Через дуже м'яку шерсть коти стрижуться тільки коротко. Також стрижки робляться, якщо кіт дуже линяє, або у нього цей процес порушений».

За словами Катерини Веретельникової, деякі заклади та грумери використовують седацію (наркоз), але вони проти такого. На її думку, це виправдано лише за умови, якщо тварина дуже агресивна. Тоді клієнти роблять седацію у клініці.

Після вичісування або стрижки тварина буде відчувати фізичний та психологічний дискомфорт,  який може призводити до стресу. Відбувається це від того, що тварина  позбавляється великої кількості шерсті. Тому важливо, аби догляд був системний – тоді собака чи кіт сприйматиме процедури спокійно. 

«Для догляду за твариною існує не тільки літо. Доглядати за нею потрібно цілий рік. Це не обов'язково повинні бути стрижки, не обов'язково салон, якщо такої можливості немає».

За словами грумерки, домашнім процедурам можна навчиться, потрібно лише придбати щітки, засоби та готовність витрачати час.

Процес купання
Так прибирають шерсть на вушках
Процес прибирання шерсті на лапках
Задоволений клієнт
Після стрижки

Фото Катерини Пєшикової

Loading...