Підсумки порушень двох турів місцевих виборів на Полтавщині

За період виборчої кампанії до поліції Полтавщини надійшли 726 заяв від громадян щодо порушень.

Про це ЗМІСТу 26 листопада розповів заступник начальника відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області Роман Грішин.

За його словами, у поліції зареєстрували 670 заяв від громадян з 5 вересня до 21 листопада, 48 заяв – під час другого туру та 8 повідомлень надійшло після 22 листопада.

Роман Грішин говорить, що за період від старту виборчої кампанії й до початку другого туру поліціянти склали 90 адміністративних протоколів щодо порушень виборчого законодавства. За інформацією пресофіцера, під час другого туру виборів зафіксували одне адміністративне порушення щодо фотографування бюлетеня.

За словами Грішина, найбільше адміністративних протоколів склали за порушення правил агітації та фотографування заповнених бюлетенів під час виборів.

Пресофіцер ГУ НП Полтавщини каже, що за два тури виборів поліція відкрила 23 кримінальних провадження, пов’язаних з виборчим процесом. Серед найпоширеніших порушень – 6 справ щодо підкупу виборців, 4 провадження щодо хуліганства та 6 випадків підроблення документації.

Також, за інформацією з сайту Національної Поліції в Полтавській області, 26 листопада відкрили кримінальне провадження щодо ухилення членів Подільської ТВК від виконання своїх обов’язків.

ЗМІСТ раніше писав, що у Полтаві через Подільську ТВК затримують оголошення результатів виборів. З огляду на це кандидат на посаду міського голови Полтави Олександр Мамай запросив полтавців вийти на акцію протесту під Полтавською міськрадою.

Усього в Україні станом на 25 листопада за період місцевих виборів зафіксували близько 17 тисяч заяв про порушення виборчого законодавства, склали 2 тис. 455 адмінпротоколів та відкрили 1182 кримінальні порушення.

Loading...