Писанки, розпис та пісні – в місті стартував фестиваль «Полтавська Писаночка»

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 22 квітня, 13:53

Фото: Писанки, розпис та пісні – в місті стартував фестиваль «Полтавська Писаночка»


Протягом двох днів фестивалю студенти Української академії лідерства – організатори події – встигли познайомити з писанкарством кілька сотень полтавців.

В місті точки з експрес-писанкою встановили біля «Місцевої кав’ярні», ТРЦ Київ, ТРЦ Конкорд, на зупинці «Корпусний парк» та на локації «Твій простір».

Полтавська Писаночка

Полтавська Писаночка

Перехожих запрошували безкоштовно спробувати розфарбувати свою писанку писачком або фарбами, та послухати народних пісень від колективу, створеного студентами.

«Нам важливо нагадати полтавцям, як українські сім’ї готувалися до Великодня в давнину, і як можна продовжувати цю традицію в сучасності», – розповіла організаторка заходу Катерина Босяченко.

Полтавська Писаночка

«Для багатьох українські звичаї – пережиток минулого, те що їх змушували робити в школах. Натомість ми хочемо відійти від "шароварщини", показати як поєднувати сучасне з минулим, і доводити, що українське – це стильно», – зауважує Христина Марчак, співорганізаторка фестивалю.

Полтавська Писаночка

Фестиваль «Полтавська Писаночка» – це 5-денна серія майстер-класів з писанкарства від студентів з 17-ти регіонів України. Організатори ставлять столи для писанкарства в найменш очікуваних локаціях міста (зупинки, ТЦ, просто посеред вулиці), аби люди, які йдуть на роботу чи просто гуляють, намалювали свою писанку. Це – експрес-писанка, бо на думку УАЛівців, в сучасному ритмі життя люди не встигають підтримувати традиції, а власне, вони і є джерелом збереження національної ідентичності.

Полтавська Писаночка

Полтавська Писаночка

Протягом наступних трьох днів «Полтавську Писаночка» можна знайти тут: «Планета «Цукерня» (вул. О. Бідного, 16), ТРЦ Київ, ТРЦ Конкорд, «Місцева кав’ярня», «МаркетОпт» біля 17-ї гімназії, зупинка «Корпусний сад». Майстер-класи триватимуть з 17:00 до 19:00.

Опублікована: 22 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація