kjn73fxs8pqekfe4

5 липня 2018 року суд призначив проведення експертизи, яка має встановити обсяг моральної шкоди, завданої Олексі Кобі та Дмитру Юденку. Раніше потерпілі прирівняли її відповідно до 1 млн грн і 250 тис. грн. І от, два роки потому, вже є висновки.

Результати судово-психологічної експертизи, яку проводили у Полтавському відділенні Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені професора Бокаріуса, надійшли до Октябрського райсуду 16 квітня, повідомили ЗМІСТу у пресслужбі установи.

«Справу відновили і мали розглядати минулого місяця, проте сторона захисту подала клопотання про перенесення. На сьогодні засідання призначили на 13 липня. Безпосередньо мені та моєму клієнту висновок експертизи не надходив. Направили до суду», – також сказала адвокатка Аліна Самарець, представниця потерпілого Олекси Коби.

На засіданні суддя має поновити провадження (адже його призупинили на час проведення експертизи), далі мають оголосити результати експертизи. Фахівці відповіли на наступні питання:

  • Чи вплинули обставини події на потерпілих як психотравмуючий фактор, і якщо так, то якого характеру цей вплив?
  • Чи спричинені потерпілим суттєві моральні страждання за умов нанесення тяжких тілесних ушкоджень із урахуванням поведінки кожного учасника подій?
  • Якщо моральні страждання потерпілим спричинені, то чи є вони психологічною підставою для правового рішення про відшкодування моральної шкоди, і якщо так, то який можливий розмір грошової компенсації?

«2 роки для проведення такої експертизи – це довгий час. Як пояснювали фахівці, вони дуже завантажені. Процесуально чітко визначених термінів немає. Це залежить від експертів. Ще на самому початку ми спілкувалися з ними й вони називали термін для проведення експертизи – до пів року. Зрештою, чому так затягнули – не зрозуміло», – говорить Аліна Самарець.

Пригадаємо, 5 квітня 2017 року біля арки «Газетний ряд» (вул. Соборності, 27) під час сутички між полтавськими активістами й охоронцями кременчуцького приватного агентства «Скорпіон-2016» атовці Олекса Коба та Дмитро Юденко отримали тяжкі ножові поранення. Крім них, сильно постраждав поліцейський Павло Пипенко. Дехто з учасників подій отримав переломи кінцівок, струси мозку, забиття та інші травми.

У процесі слідства з'ясували, що саме ножових поранень двоє підозрюваних – мешканці Кременчука Євген Усенко й Анатолій Прядко.

На час розслідування вони перебували під домашнім арештом у нічний час доби – їм заборонялося залишати власні домівки з 23:00 до 06:00. Запобіжний захід Усенку та Прядку продовжували 6 разів, поки 13 вересня 2019 року, суддя Октябрського райсуду Анатолій Савченко змінив його і відпустив підозрюваних під особисте зобов’язання. Розгляд справи в Октябрському райсуді Полтави триває вже понад три роки.

Нагадаємо, ЗМІСТ писав хроніку конфлікту за арку «Газетний ряд».

Loading...