OnvklhaQelaa9Jhs

18 грудня у судовій залі Октябрського районного суду прокурор продовжив передавати суду свої докази. Цього разу присутні переглядали відео подій 5-го квітня. Висновки щодо побаченого у сторін обвинувачення та захисту різні. Однак на продовження розгляду справи доведеться почекати до 23 лютого 2018 року.

Один із семи дисків переглянути не вдалося через технічні проблеми. Далі учасники процесу переглядали відео, на яких зафіксовані події від початку акції біля будинку №27 вулицею Соборності до витіснення охоронців кременчуцької фірми «Скорпіон-2016» в бік переходу «Злато місто». По ходу перегляду всі сторони висловлювали свою думку та зупиняли записи для акцентування важливих для їхніх позицій моментів.

Кілька відео зафіксували момент боротьби потерпілого Олександра Коби з обвинуваченими Євгеном Усенком і Анатолієм Прядком. Однак висновки з однакових кадрів адвокати підсудних і обвинувач (разом із потерпілими) роблять різні.

Прокурор Руслан Пічугін зазначає, що на відео чітко видно, як у руках Євгена Усенка виблискує певний предмет і, з огляду на те, що після боротьби з Олександром Кобою, на його одязі з'являються плями крові, – обвинувач певний, що це – ніж. У цей же час, Анатолій Прядко робить рух рукою, після чого на зворотній траєкторії щось зачіпає футболку потерпілого. Руслан Пічугін доводить, що це ніж. Прокурор також акцентує, що деякі  покази свідків захисту суперечать кадрам – наприклад, на відео чітко видно, що під час нападу у Олександра Коби немає в руках кувалди, а свідок Богдан Забірников першим із колони «скорпіонівців» забігає у натовп, наносячи удар.

Потерпілі та адвокат Микола Сватенко слова позицію прокурора підтримували, деталізуючи запис своїми репліками. Наприклад, потерпілий Дмитро Юденко зазначає, що два нападник міг мати спеціальний ніж із додатковим гаком – це би пояснювало, чому його рана одразу не кровоточила та довго заживала, а також чому блиск леза на відео має своєрідну форму. До того ж, на одному з відео можна побачити, як пораненого Кобу ведуть активісти, а Прядко йде в його бік. Потерпілі переконані: обвинувачений збирався добити Олександра, однак йому завадили молодики, бризкнувши в обличчя газовим балончиком. 

Потерпілі Коба та Юденко деталізують суду події на відео

Натомість адвокати обвинувачених Григорій Фелоненко, Михайло Самойленко та Максим Дашко зазначають, що чітко на відео не видно жодного предмета, і сказане прокурором – його припущення. А обвинувачений Прядко, у свою чергу, відтягував футболку Коби руками без жодних предметів, адже його кулак розслаблений. Натомість захисники наголошують: проглянуті відеозаписи не можуть бути доказами, оскільки в жодний спосіб не підтверджують зазначених в обвинувальному акті обвинувачень, а саме нанесення принаймні восьми ножових поранень двома обвинуваченими. Адвокати також акцентують, що на відео не видно багатьох зі свідків обвинувачення, які нібито брали участь у подіях і бачили напад. Сторону захисту також непокоїло, що після ніби нанесення ножових поранень Дмитрові Юденку, він все одно продовжував орудувати палицею проти охоронців.

Самі ж обвинувачені думку своїх адвокатів підтримували, а слова потерпілих коментули: іноді в досить грубій словесній формі. 

Адвокат Фелоненко і обвинувачені Прядко й Усенко (Джерело - poltava.to)

Наприкінці засідання суддя Анатолій Савченко оголосив долю клопотань, заявлених у минулому засіданні прокурором і потерпілими щодо проведення низки судових експертиз. Сторона захисту висловила позицію, що такі експертизи мають проводитися лише після огляду їхніх доказів, щоб об'єктивно відповідати на питання. Суддя клопотання задовольнив – за зазначеним захистом порядком. Також після дискусії Анатолій Савченко дозволив адвокатам підсудних викликати одного свідка – патрульного Павла Пипенка, який теж отримав значні пошкодження 5 квітня, а також ухвалив проведення комісійної експертизи для відповіді на запитання захисту. Однак проводитимуть дію в місцевому відомстві, а не в Харкові, як наполягали адвокати обвинувачених.

У зв'язку з завантаженість суду, наступні засідання запланували на 23 лютого, 13 березня наступного року, а 26 березня збираються поставити крапки над «і» у цій резонансній справі. Однак зустрітися в залі суду доведеться вже 19 січня – щоб вирішити питання продовження чи зміни запобіжного заходу для обвинувачених. Нині Євген Усенко та Анатолій Прядко перебувають під домашнім арештом у нічний час.

Суддя Анатолій Савченко

На порядку денному найближчих засідань – залишки доказів обвинувача (відео і речі), допит свідка захисту, докази сторони захисту, а також допит обвинувачено Євгена Усенка, який раніше відмовився давати покази.

Нагадаємо, 5 квітня 2017 року під час сутички між полтавськими активістами й охоронцями кременчуцького приватного агентства «Скорпіон-2016» атовці Олександр Коба та Дмитро Юденко отримали тяжкі ножові поранення. Крім них, сильно постраждав поліцейський Павло Пипенко; дехто з учасників подій отримав переломи кінцівок, струси мозку, забиття та інші травми. У процесі слідства з'ясували, що саме ножові поранення завдавали троє осіб. Двоє обвинувачених – мешканці Кременчука Євген Усенко й Анатолій Прядко.

Loading...