Після візиту Президента до Полтави приїхали понад 600 представників Нацкорпусу (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Автор: Вікторія Баберя, 16 березня, 21:40

Фото: У Корпусному парку зібралися нацкорпусівці


У суботу, 16 березня, представники Нацкорпусу, маючи питання до правоохоронців, які удень на Театральній площі затримали активістів, вийшли на мітинг.

Нацкорпусівці зібралися у Корпусному парку біля пам’ятника. На сторінці в Facebook початок акції оголошували на 19:30, проте розпочалася вона близько 21:30. До Полтави з’їхалися на підмогу представники із східних областей країни, зокрема, з Харкова, Сум, Дніпра, Запоріжжя. Тому й виникла затримка, адже потрібен був час, аби вони дісталися міста. 

Наразі нацкорпусівці ще збираються, шикуються, ймовірно, чекають на підмогу. Вони планують рушити до ГУ Національної поліції в Полтавській області.

Нацкорпусівці з інших областей з'їхалися до Полтави

Про мету такого мітингу близько 18:00 очільник обласного осередку Анатолій Шиян прокоментував на сторінці Нацкорпусу Полтавщини у Facebook:

«Ми вийшли на акцію на Театральну площу, аби отримати відповіді. Ми просто стояли перед сценою, нікого не провокуючи. Залишалося 10 хвилин до початку виступу Петра Порошенка, вилетіли "космонавти", усіх поклали, деяких хлопців затримали, є побої в них. Зараз усіх відпустили. Але ми хочемо тепер зрозуміти, за що били та які закони ми порушили».

Нацкорпусівці з інших областей з'їхалися до Полтави

Нацкорпусівці з інших областей з'їхалися до Полтави

До Полтави представники Національного корпусу їхали автобусами. Наразі по кільцю стоїть 7 великих бусів. 

Нацкорпусівці їхали автобусами до Полтави

Нацкорпусівці їхали автобусами до Полтави

 UPD. 22:06. До слова запросили керівника ГО «Національні дружини»:

«На мирний акції наших активістів побили ні за що. У хлопців побита голова, зманана рука. Сьогодні ми зібралися тут, аби домогтися справедливості!»

Наразі представники Національного корпусу та Національних дружин шикуються в шеренги та планують вирушити по відповіді до ГУ НП в Полтавській області. Вигукуючи гасла - «Україна понад усе», «Разом і до кінця», «Один за всіх і всі за одного», «Жовто-блакитні наші прапори», «Слава Україні! Героям слава!» - колонами рушили до управління.

Збираються рушити до ГУНП в Полтавській області (фото Олега Журавльова)

Збираються рушити до ГУНП в Полтавській області (фото Олега Журавльова)

Збираються рушити до ГУНП в Полтавській області (фото Олега Журавльова)

Збираються рушити до ГУНП в Полтавській області (фото Олега Журавльова)

22.19.  Нацкорпусівці та Нацдружинники прийшли до ГУ НП  Полтавщини. Один із представників Нацкорпусу закликав усіх інших не використовувати піротехніку та проголосив вимоги.

  1. Які саме закони ми порушили, коли хотіли запитати у Порошенка, коли будуть «обрубані руки» та затримані корупціонери в «оборонці»?
  2. Альтернативна: правоохоронці повинні розпочати службове розслідування проти тих поліцейських, які напали на хлопців.

Усі нацкорпусівці зібралися під управлінням ГУНП (фото Олега Журавльова)

22.23. До присутніх вийшов Денис Захарченко, заступник головного поліціянта області. Він повідомив, що вже розпочато службове розслідування щодо правоохоронців, які напали на активістів.

Денис Захарченко (фото Олега Журавльова)

Також під управлінням присутні начальник патрульної полції Полтавської області Віталій Мельничук та заступник начальника ГУНП Полтавщини Владислав Грімов. Присутні й інші правоохоронці.

Віталій Мельничук (фото Олега  Журавльова)

Владислав Грімов (фото Олега Журавльова)

22.27. Очільник обласного осередку Нацкорпусу Анатолій Шиян продемонстрував Захарченку відео з моменту затримання активістів удень та вимагає, аби перед постраждалими вибачилися. Із наповпу звучали фрази «Невже ви думаєте, що це всі?» і тому подібні. 

Захарченко дивиться відеозапис протистояння (фот Олега Журавльова)

«Коли мені, як керівнику Нацкорпусу, зранку телефонували й запитували. чи будуть протести, я сказав "ні". Тож чому? Що ми порушили? Хто вибачиться перед хлопцями?», – сказав Шиян.

Тож представники поліції, присутні під управлінням, вибачилися перед націоналістами.

«Я начальник карного розшуку Полтавської області. Ми вибачаємося за дії наших працівників, якщо вони порушили законта перевищил свої посадові обов'язки. Ми проведемо службове розслідування. Вийшла ситуація, у якій і нам самим требарозібратися. Потрібно кілька днів, аби перевірити все і з'ясувати ситуацію». 

Начальник карного розшуку

22.50. Представники Нацкорпусу та Нацдружин викрикували, що контролюватимуть розслідування також. Наостанок обклеїли двері управління і, вигукуючи «Україна понад усе», «Разом і до кінця», «Один за всіх і всі за одного», мітинг завершився.

Анатолій Шиян накінець подякував усім, хто зміг знайти час і приїхати до Полтави підтримати своїх.

Під управлінням поліції (фото Олега Журавльова)

Під управлінням поліції (фото Олега Журавльова)

Під управлінням поліції (фото Олега Журавльова)

Обклеїли двері ГУНП Полтавщини (фото Олега Журавльова)

 

__ __________ __

Нагадаємо, сутичка сталася на Театральній площі близько 14:00 під час візиту до Полтави Президента України Петра Порошенка. Націоналісти, під час промови глави держави, вигукували «Де обрубані руки?» та проводили акцію «Свинарчуків за грати». У рамках акції група молодих людей закидала правоохоронців м’якими іграшками поросят та намагалася спровокувати конфлікт із працівниками поліції. Як раніше повідомляв речник ГУНП в Полтавській області Юрій Сулаєв, повідомив, що активістів затримали. Також унаслідок провокації постраждала одна цивільна людина. Згодом Сулаєв проінформував, що усіх затриманих відпустили.

Під час конфлікту на Театральній площі

Під час конфлікту на Театральній площі

Аналогічну акцію «Свинарчуків за грати» сьогодні провели і в Києві. Зібравшись на Майдані Незалежності, учасники акції масштабним маршем пройшлись урядовим кварталом до Адміністрації Президента.

Нагадаємо, минулої п'ятниці, 8 березня, представники Нацкорпусу влаштували в центрі Києва акцію «День гніву» та прийшли на вул. Банкову під Адміністрацію президента з вимогою покарати причетних до розкрадань в «Укроборонпромі», повідомляє «Українська правда». Під час акції сталися сутички, після яких у поліції заявили про трьох потерпілих правоохоронців. Представники Нацкорпусу вирушили до Черкас, де в суботу перебував Петро Порошенко і намагалися прорватися до нього під час його виступу зі сцени.

Кореспондент Віталій Крицький

Опублікована: 16 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація