Письменник Макс Кідрук у Полтаві презентував новий роман про паралельний світ та підліткове насильство

Автор: Каріна Тютюнник, 26 жовтня, 15:38

Учора у Полтавському краєзнавчому музеї пройшла презентація нової книги Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи». Полтава стала вісімнадцятим пунктом у рамках туру письменника сотнею міст.

Нагадаємо, це вже п’ята поспіль осіння презентація письменника Макса Кідрука у Полтаві. Автор щороку пише нову книгу, з якою вирушає у тур містами України. Цього разу ціль амбітна – пройти сотню міст та містечок, навіть таких, куди зазвичай не приїздять з презентаціями письменники.

Локацією для зустрічі Кідрука з полтавськими читачами став Полтавський краєзнавчий музей. У квітні тут проводили презентацію нової збірки поезій Сергія Жадана «Тамплієри».

Презентацію у Полтаві відкрив один з організаторів заходу, представник незалежного мистецького об’єднання Magnum Opus Роман Повзик. Він наголосив, що кожного року читачі Кідрука в очікуванні: чим же новим він здивує нас? І презентація – можливість дати відповідь на це запитання.

Макс Кідрук у творчості поєднує художню літературу й наукові ідеї. Тому презентацію розпочав з розповіді про уявлення сучасної фізики, для якої час – це не щось, що плине. Час, за його словами, – це лід, у який ми всі вмерзлі.

Макс Кідрук

Ще більше аудиторію завантажило пояснення поняття «ентропія». Але це необхідні складові, щоб пояснити ідеї, довкола яких будувалася нова книга.

Роман «Не озирайся і мовчи» розповідає про чотирнадцятирічного Марка Грозана, який переходить в нову школу, де його починають цькувати. Щодня все більше замикаючись у собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною із паралельного класу, яка розповідає про існування такого світу і про можливість туди потрапити.

Досліджуючи тему підліткового цькування, Кідрук консультувався з вчителькою з Рівного і відкрив для себе багато нового. Наприклад, випадок, коли одна зі шкіл не поширювала інформації про учня-кривдника з кастетом, бо наявність такої зброї принесла б проблеми закладу.

Читацька аудиторія

Також Кідрук показав буктрейлер до цього роману. Він повністю зроблений на легальному контенті, частину з якого письменник знімав, а іншу – купував на фотобанках.

Автор завершив презентацію розповіддю про наступний роман, над яким працює з літа. Він має назву «Де немає бога» і розповідатиме про кількох людей, які вижили після авіакатастрофи. Але середовище, де вони тепер перебувають, страшенно непридатне для життя. Де саме ця локація – Кідрук пообіцяв розповісти через рік.

Опісля розповіді письменника читачі задавали запитання, купували книги і фотографувалися з автором.

Вже сьогодні Максим Кідрук проведе презентації у Миргороді та Лубнах.

Юлія Гончаренко

Опублікована: 26 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація