Побори скасували, але не зовcім. Історія одного полтавського дитсадка

Автор: Вікторія Баберя, 8 листопада, 12:35

Фото: Історія з поборами в одному полтавському дитсадку


У Полтаві побори офіційно заборонили, проте в деяких закладах освіти все ще збирають кошти, а батьки не розуміють на які потреби йдуть їхні гроші. От як, наприклад, у дитячому садочку «Білосніжка» на Садах-2.

Мета заборони збору – не допустити порушення прав дітей на безкоштовну дошкільну, загальну середню, позашкільну освіту. До редакції ЗМІСТу звернулися обурені батьки дітей ясел-садочку №37 «Білосніжка», який розташований на бульварі Юрія Побєдоносцева, 6.

Батьки запевняють що практика зборів готівкових коштів на різноманітні потреби, пов’язані із дитячими садками, не припинилася.

«На початку навчального року по 200 грн здали на іграшки та всякі дрібниці для дітей, початковий внесок. Надалі щомісячно – по 60 грн. Це 30 грн в фонд групи та 30 грн на охорону. Нас 30 чоловік у групі. І яка це сума з усіх?» – говорить мама Анна.

Як пояснюють батьки, кошти з фонду групи (30 грн) йдуть на канцтовари та побутову хімію. Проте, чи повинні платити кошти батьки, якщо дитина не ходить до садочка? Як запевняє батьківський комітет (а за ними, ймовірно, й завідувачка) – так.

В одній із груп дитсадка члени батьківського комітету, ініціюють постійний збір коштів. Ходить дитина чи ні – кошти треба здавати. Є група у Viber, де «свідомі» батьки відмічають, хто скільки коштів винен. А також ставлять перед фактом/висловлюють пропозиції скидатися на подарунки вихователям та нянечкам.

Скриншот переписки

Противники «поборів» запевняють, що як такого ведення бюджету, де детально розписані статті надходжень та витрат, в групі також немає. Батьки наголошують, що просто щомісяця кладуть суму до зошита і все. Ознайомитися із записами можна, проте нічого не зрозуміло.

«Окрім цього здаються кошти на подарунки вихователям, нянечкам. На день вчителя близько 50 грн здавали з кожного. Загалом же, на Новий рік збирають гроші, на день народження виховательки у січні, але суми поки що ні там, ні там не оголошуються», – додає мама Анна.

Іншу позицію з приводу на які потреби мають з давати кошти батьки, а чим забезпечувати управління освіти – висловила заступниця міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко:

«Рішення, яке ухвалили на сесії, стосується великих сум на поточні та капітальні ремонти. Крім того, батьки за своїм бажанням можуть збирати на подарунки вихователям, на канцтовари, можливо, й на іграшки. Незначні суми. І це за їхньою ініціативою, ми не можемо цього заборонити. Що стосується забезпечення приміщення, то це через управління освіти все».

Щодо коштів на ремонти та техніку, на які батьки здавали минулоріч, то це було до ухвалення рішення і вплинути на це ніяк не можна, запевняє Людмила Бойченко.

«Минулого навчального року 2017/2018 десь на все пішло близько 2 тис. грн. На початку року 500 грн, наприкінці – 450 грн, + на ремонт, на пилосос, на все таке. Я, в принципі, не проти, але коли це перший рік навчання…», – говорить мама дитини.

Тож батькам необхідно вирішити моменти між собою: або зібратися та відмовитися здавати кошти, або продовжувати це робити.

Зазначимо, якщо ж все-таки вимагають гроші, то варто зробити ксерокопію протоколу батьківських зборів і написати звернення до начальника управління освіти з прикріпленою копією протоколу зборів. Адже в усній формі – це бездоказово.

Питання механізмів та правовий контроль такого явища фактично залишається неврегульованим.

*Імена мам дітей у матеріалі змінені.

Опублікована: 8 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація