Поліція отримала нові повноваження для зупинки водіїв на єврономерах

Автор: Віталій Крицький, 30 листопада, 09:31

Фото: Поліція отримала нові повноваження для зупинки водіїв на єврономерах (Джерело - vcrti.com.ua)


У закон «Про поліцію» додано нову, десяту підставу для зупинення транспортного засобу на іноземній реєстрації. Тепер зупинку авто можуть здійснювати з метою виявлення його «передачі у користування іншим особам».

Закон №2612 набрав чинності 25 листопада 2018 року (окрім збільшених розмірів штрафів, які вводяться через 180 днів після опублікування Закону). У документі йдеться про те, що поліцейський має право зупинити водіїв на єврономерах для перевірки документів.

«Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту», – стаття 35, пункт 10 Закону про Національну поліцію.

Одночасно поліцейський зобов’язаний зупиняти транспортні засоби, якщо існує інформація про порушення власником авто митних правил, або якщо безпосередньо транспортний засіб є об'єктом порушення митних правил.

За словами першого заступника начальника департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, закон має на меті «припинити безконтрольну передачу у володіння автомобілів уже всередині країни та значно ускладнити життя тим, хто хоче використати ці авто в протиправних діях, в тому числі під час вчинення кримінальних правопорушень».

Нагадаємо, 23 листопада Президент Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488 про зниження акцизу на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

Додамо, 21 листопада, унаслідок конфлікту протестувальників на єврономерах і водіїв вантажівок у с. Супрунівка поліція відкрила кримінальні провадження й склала адміністративні протоколи.

Свою позицію з приводу «євроблях» ЗМІСТу розповідали мітингувальники й експерти.

Опублікована: 30 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація