Політ нормальний: у 2018 році на реконструкцію полтавського аеропорту витратять понад 200 мільйонів

Автор: Наталія Норіцина, 20 лютого, 08:18

Фото: Полтавський аеропорт потребує поточного та капітального ремонту


Цього року на ремонт та облаштування ПОКП «Аеропорт-Полтава» витратять майже 233 млн грн. Із них 170 мільноів планують залучити з державного бюджету, ще 61 мільйон виділить область.

На третьому пленарному засіданні вісімнадцятої сесії Полтавської міськради депутати підтримали зміни до Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки. Згідно з рішенням ради, протягом 2018 року з обласного бюджету планують виділити кошти на реконструкцію аеровокзалу, аеродрому та загорожі і придбання спецтехніки, зокрема:

 • капітальний ремонт будівлі аеровокзалу – 19 млн 500 тис. грн;
 • реконструкція існуючого терміналу під міжнародний пункт пропуску – 31 млн 450 тис. грн;
 • придбання інвентаря для кімнати відпочинку екіпажу – 50 тис. грн;
 • капітальний ремонт кімнати відпочинку екіпажу – 270 тис. грн;
 • заміна зовнішнього освітлення привокзальної площі та дороги – 420 тис. грн;
 • заміна підвісної стелі аеровокзалу – 920 тис. грн;
 • поточний ремонт злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки та перону – 7 млн 910 тис. грн;
 • придбання дизель-генератора – 240 тис. грн;
 • оснащення периметру аеропорту огородженням – 8 млн 670 тис. грн;
 • пожежний автомобіль – 8 млн 600 тис. грн;
 • прибиральна машина – 604 тис. грн;
 • асенізаційна установка – 1 млн 100 тис. грн;
 • водозаправна установка – 847 тис. грн.

Також протягом 2018 року з обласного бюджету виділять 5 млн 813 тис. грн на виплату заробітної плати, 2 млн 746 тис. грн – на розробку документації. Поточний ремонт приміщень трансформаторних підстанцій та капітальний ремонт виробничих приміщень і боксів автогосподарства обійдеться в 535 тис. грн.

На ремонт  аеропорту 36,1 млн грн переозподілили з коштів, виділених Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА на ремонт доріг900 тис. грн виділять з фонду охорони навколишнього середовища на придбання обладнання для збору твердих побутовий відходів.

Капітальний ремонт злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки та перону фінансуватимуть з державного бюджету. Роботи обійдуться у 130 млн грн. На зміну світлосистеми злітно-посадкової смуги доведеться витратити 25 млн грн, на встановлення системи посадки повітряних суден – 15 млн грн.

Нагадаємо, що минулого року полтавський аеропорт отримав статус міжнародного. Наприкінці грудня відбулася нарада, на якій представники обласної влади та експерти в галузях, дотичних до авіапервезень, обговорили, що потрібно зробити для того, щоб 2-го травня 2018 року відбувся запланований рейс до Анталії.

Українська авіакомпанія YanAir планує перший рейс «Полтава – Анталія» у травні для літака Boeing 737-400, який розрахований на 168 пасажирів. Спочатку аеропорт відправлятиме й прийматиме рейс в тиждень. У червні – двічі на тиждень, і так до жовтня. Безпеку перельотів гарантуватимуть прикордонники з Харкова.

Також наразі шукають очільника аеропорту. Полтавська обласна рада оголосила конкурсний відбір на заміщення вакантної посади генерального директора ПОКП «Аеропорт-Полтава». Прийом документів триває до 6 березня. А також триває голосування за ім'я для полтавського аеропорту. Обирати можна серед 5 варіантів. Якщо вагаєтеся, за кого віддати голос, можете почитати, як обґрунтовували свій вибір місцеві лідери думок. 

Опублікована: 20 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація