Полтава отримала бюджет на 2018-й рік

Автор: Каріна Тютюнник, 22 грудня, 11:45

Фото: У Полтаві затвердили бюджет на 2018 рік


Депутати вперше за кілька років затвердили бюджет міста до Нового року. Зазначимо, що це питання на сесії обговорювали досить жваво, адже багато депутатів наголошували на його недопрацьованості.

Під час засідання міський голова олександр Мамай запропонував обговорити майбутній бюджет в рамках діалогу. Він повідомив, що лише в Полтаві виділять по 300 тисяч гривень мамам полеглих атовців і афганців. Також мер наголосив, що бюджет передбачає підвищення зарплати вчителям, лікарям та фінансування будівництва меморіального комплексу пам’яті загиблих воїнів.

Депутат Юліан Матвійчук порівняв бюджет «із бочкою меду з відром дьогтю, яку купують за ціну меду». Голова фракції ВО «Свобода» має на увазі, що проект треба допрацьовувати, адже багато цифр не збігаються та надані за кілька днів до сесії. Також депутат зауважив, що увагу потрібно звертати не на видання премій бюджетникам, а на покращення матеріально-технічної бази, зокрема, шкіл і дитсадків.

Юліан Матвійчук

Голова фракції ВО «Батьківщина» Олег Бєлоножко наполіг на включенні до бюджету коштів на порятунок Кадетського корпусу, адже наразі на це гроші не передбачені. Натомість мер пообіцяв залишки бюджету 2017 року закласти на реставрацію, розподіливши їх на наступній сесії.

Олег Бєлоножко

Представник фракції «Рідне місто» Олександр Кудацький критикував програму «Турбота», як і на постійній комісії з питань освіти. Депутат зауважив, що майже третина коштів йде на премії до професійних свят, а це не є підтримкою соціально незахищених верств населення, тому запропонував змінити алгоритм. Однак пізніше програму затвердили без змін. 

Олександр Кудацький

Депутат «Самопомочі» Дмитро Сенчакович підняв проблему відсутності транспорту в мікрорайонах Сади-2 і Огнівка. І розповів, що не були закуплені шість автобусів, як обіцяно раніше.

Дмитро Сенчакович

Депутат Олександр Шамота назвав це обговорення бюджету «аукціоном небаченої щедрості» і наголосив, що бюджетний процес розпочали пізно, а він пропонував це зробити ще з жовтня.

Депутат Григорій Сахно («Совість України») розповів, що в кожному бюджеті можуть бути недоліки, і не згоден із міським головою, що в бюджеті на 2018-й усе так добре. Він зазначив, що бюджет дійсно великий, а власних доходів на 92 мільйони більше, ніж у минулому році.

Депутат Володимир Печериця (БПП «Солідарність») перепитав, чи планують виділяти кошти на амбулаторію сімейної медицини №3 в Івонченцях, і отримав ствердну відповідь від мера. 

Насамкінець обговорення Олександр Мамай закликав усіх готувати пропозиції змін до бюджету на найближчу сесію. Адже без коректив, переконаний мер, не обійтися.  

Григорій Сахно

У результаті «за» майбутній бюджет проголосували 27 депутатів, «проти» – десять.

Зазначимо, що за попередніми підрахунками, доходи складуть 3 238 793 202 гривень (збільшується, порівняно з 2017 роком, на 44 мільйони), із них – майже 60 мільйонів спецфонду. Майже 1,7 млрд грн. – традиційно податкові надходження, 117,9 млн – неподаткові, а також 6,5 млн доходів від операцій із капіталом. Загалом – більше 1,8 млрд власних доходів. Щодо трансфертів – держава та інші джерела поповнять бюджет Полтави орієнтовно на 1,4 млрд гривень.

Щодо видатків, яких планують на 3 240 028 159 гривень, найбільше планують направити на управління освіти (808,6 млн грн), житлово-комунального господарства (500,3 млн грн) і охорони здоров'я (401,9 млн грн).

Нагадаємо, що на засіданні профільної комісії депутати Юліан Матвійчук і Олександр Шамота висловлювали невдоволення невчасністю надання додатків до бюджету, а також низки статей.

Зазначимо, що бюджет на 2017 рік депутати ухвалювали вже після Нового року – 31-го січня. Бюджет на 2016 рік затвердили ще пізніше – 26 лютого.

Кореспондент Анна Єгорова

Опублікована: 22 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація