У межах запланованого перейменування вулиць у Полтавській громаді відбудуться громадські слухання. Для організації цього процесу підписали меморандум про співпрацю у межах проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі в демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Про це 15 квітня повідомив перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко.

Напередодні відбулася онлайн-зустріч міської влади з експертами та експертками проєкту Ради Європи. Вони обговорили питання перейменування вулиць з залученням громадськості. Представники Полтавської громади розповіли, що місто  потребує організаційної підтримки Офісу Ради Європи в Україні.

Також обговорили дослідження про вплив воєнного стану на громадську участь й домовилися, що співпрацюватимуть у напрямку дерусифікації.

До 2016 року у межах декомунізації у Полтаві перейменували 100 вулиць й провулків. Після повномасштабного вторгнення росії до України з’явилася потреба продовження демотажу комуністичного та російського символізму.

Головний архітектор Полтави Микола Шевельов повідомив, що нині у громаді є 195 назв вулиць, провулків площі, які треба перейменувати. Щоправда, деякі з цих питань потрібно виносити на громадське обговорення

За попереднім аналізом, перейменування потребують 58 вулиць і провулків, у назвах яких є русизми та орфографічні помилки. В іншій категорії на зміну найменування є вулиці з назвами білоруських чи російських міст.

57 топонімів мають назви на честь російських та радянських діячів, політиків, визначних подій. Ще 52 названі на честь російських діячів культури і науки. Також є вулиці, назви яких, які пропонується анулювати, бо їх немає на місцевості і картах.

Крім цього, 3 червня комісія рекомендувала демонтувати мармурову дошку фельдмаршалові Російської імперії Паскевичу в Полтаві.

Розглянули й ініціативи полтавців, адже до Полтавської міської ради надійшло 7 звернень від містян про демонтаж пам’ятників російським військовим та науковим діячам, або подіям, що пов’язані з російською історією. Полтавці пропонують знести пам’ятники Пушкіну й Зигіну та Монумент Слави.

Loading...