Полтава – у кінці рейтингу українських міст з гендерної чутливості медіа

Автор: Ксенія Малік, 3 червня, 17:43

Фото: У Полтаві представили результати дослідження медіа (Джерело - kpfu.ru)


В Україні взагалі вперше вивели індекс гендерної чутливості регіональних медіа.

Цей показник нещодавно презентували у Полтаві на заході «Медіа-кав’ярня». Організаторами заходу виступили координаторки Волинського та Полтавського прес-клубу в рамках проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Дослідження були проведені у 22-х областях України та стосувалися гендерного моніторингу журналістських матеріалів. За минулий рік соціологи визначили міру присутності експерток і героїнь у друкованих та інтернет-виданнях, зокрема у сферах політики, освіти, науки, культури, спорту тощо. До того ж, індекс гендерного балансу враховував частоту вживання фемінітивів українськими медіа.

Гендерна чутливість полтавських медіа

У Полтавській області експерти дослідили 5 друкованих медіа «Вечірня Полтава», «Зоря Полтавщини», «Коло», «Полтавська думка», «Село Полтавське» та 5 інтернет-медіа «Вполтаве», «Новини Полтавщини», «Полтава-інфо», «Полтавщина», «0532.ua». За результатами аналізу виявлено, що Полтава посідає одну з найнижчих показників гендерної чутливості.

Присутність експертів і експерток

Результати дослідження автори проекту презентували для широкого кола представників полтавських медіа. На заході зібралося близько 30 журналістів інтернет- та друкованих видань, а також соціологи. Протягом зустрічі її учасники побачили результат аналізу – порівняльні індикатори гендерної чутливості в українських містах – й обговорили тему дослідження.

«Ми зібрали дуже великий пласт медіа-матеріалів – понад 180 тисяч, і, відповідно, нам це дає право говорити про достовірність цього дослідження. Але ми пам’ятаємо, що в тих регіонах, де активно працюють громадські організації щодо гендерної діяльності, то медіа більш обізнані і більш гендерно чутливі. У Полтаві таких організацій немає», – розповіла Богдана Стельмах, керівниця проекту.

Чутливі видання Полтави

Організатори зустрічі говорять, що в них є певне розуміння, як далі працювати з регіональними медіа, для того щоб у майбутньому в них було менше дискримінаційного контенту та підвищувалася гендерна чутливість.

«Будь-який дисбаланс є дискримінаційним щодо певної категорії людей. Наприклад, медійна дискримінація жінок робить їх певним чином невидимою в цій сфері, так само і відсутність чоловіків в якихось сферах, що висвітлюють медіа. Брак позитивних прикладів призводить до соціального дисбалансу, до того, що ми створюємо певні стереотипні уявлення ролей, чим має займатися жінка, чим має займатися чоловік», – пояснила Богдана Стельмах свою позицію.

Наприкінці заходу організатори подарували учасникам книгу «Гендерна абетка» для українських медіа. Автори проекту висловили надію на те, що учасники заходу зможуть вплинути на позитивну тенденцію Полтави до гендерної чутливості, а полтавські медіа уникатимуть сексистських штампів під час підготовки інформаційних матеріалів.

 

Опублікована: 3 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація