Полтава змагається за звання «Молодіжної столиці України»

Автор: Аліса Куценко, 31 жовтня, 09:35

Фото: Полтава змагається за звання «Молодіжної столиці України» (Джерело - 003.poltava.ua)


Перемога у конкурсі дає промоцію міста в Україна та за кордоном, а також можливість провести Всеукраїнський молодіжний форум.

У вівторок, 30 жовтня, у міській раді відбулася презентація Всеукраїнського конкурсу «Молодіжна столиця України». На захід прийшли запрошені громадські активісти, студенти, представники учнівського самоврядування. Владу представляли в.о. міського голови Олександр Шамота, в.о. начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександра Бугацька та заступниця міського голови Людмила Бойченко. За словами координаторки проекту в Полтаві, голови громадської організації «Центр сучасного розвитку та інновацій» Юлії Трунової, в конкурсі може взяти участь кожне місто, незалежно від кількості населення.

Полтава змагається за звання «Молодіжної столиці України»

 Організатори розповіли, що мета конкурсу – обрати найкраще місто для проживання та розвитку молоді.

«Минулого року від Полтавської області був тільки Кременчук. Цього року подаємо заявки і ми, і Кременчук, і маю надію, що наступного року до нас приєднаються Миргород та Лубни. Ми вже працюємо над цим», - зазначила Юлія Трунова.

Конкурс відбувається наступним чином: кожен школяр, студент або громадський активіст може завантажити заявку на сайті конкурсу, заповнити її та надіслати координатору в своєму місті. У заявці більше 50 питань, за якими можна детально описати три основні напрямки, актуальні для молоді:

  • політичний (чи залучена молодь у суспільно-політичне життя);
  • культурний (творчість);
  • соціально економічний (підприємництво, працевлаштування, освіта).

Наприклад, є питання про доступність публічних установ для людей з інвалідністю, або яка сума виділяється з бюджету на молодіжну інфраструктуру.

Заявку можна подати до 5 листопада. До 10 листопада Юлія Трунова систематизує анкети та подає загальну заявку від міста. Перша десятка міст, що потрапляють до другого туру конкурсу, буде відома вже 25 листопада, а переможця оголосять у грудні.

За словами координаторки акції в Полтаві, минулого року місто не брало участь  через те, що тодішній міський голова Олександр Мамай відмовився підписати необхідні для конкурсу документи.

«Цього року ми пішли з кінця: спочатку залучилися підтримкою влади, а вже потім почали інформаційну та організаційну роботу».

В Україні минулого року переміг Львів. Ідею конкурсу, що проводиться в друге, Міністерство молоді та спорту запозичили в Європі. Там з 2009 року обирають «Молодіжну столицю Європи», і в різний час це звання отримували Роттердам (Нідерланди), Салоніки (Греція), і Аменьє (Франція).

Опублікована: 31 жовтня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація