«Полтаватеплоенерго» може отримати грант і кредит на ремонт найбільшої в Полтаві котельної

Автор: Анна Єгорова, 13 липня, 17:53

На засіданні обласної бюджетної комісії серед більше 40-ка питань депутати рекомендували на сесії ради дати згоду ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» на отримання кредиту в розмірі до 720 тисяч євро та дозвіл на грант до 381 тис. євро. Мета – часткова реконструкція та модернізація найбільшої в Полтаві котельної за адресою Ціолковського, 36.

Кредит на 4 роки може надати Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO у рамках Угоди про співпрацю з Урядом України. Відсоткова ставка – 6% під гарантію Полтавської міської ради. Грант NEFCO пропонує в рамках Програми «UkrainaDH». Профільну комісію питання пройшло.

Володимир Чернявський, очільник підприємства, пояснив обставини та умови співпраці:

«Це котельня, яка забезпечує теплом більше третини міста Полтава. У частині реконструкції мова йде про один із трьох котлів, встановлення нової димової труби, яка наразі вичерпала всі терміни та ресурси, і, нарешті, про головне – встановлення утилізаційного економайзера. Унаслідок реалізації цього проекту обсяги споживання природного газу цієї котельної суттєво зменшаться. Поточні середньорічні обсяги споживання газу – 30-35 мільйонів кубічних метрів. У результаті можна чекати на принаймні 6-відсоткове зменшення споживання, тобто близько двох мільйонів кубічних метрів газу на рік».

Умови фінансування – 500 тисяч євро кредит, 380 тисяч грант і до 700 тисяч євро від самого підприємства. За словами пана Чернявського, зекономити на рік можна близько 15 млн гривень. І саме тому запропоновані умови виведуть проект на самоокупність.

images-cms-image-000000785

Це вже не перша співпраця з NEFCO: у 2014 році майже півмільйона євро корпорація виділила на проект реконструкції котельної та супровідних систем 9-ти будинків за адресою вул. Європейська, 48. Саме через успіх цього проекту «Полтаватеплоенерго» отримало нову пропозицію, що, до слова, є рідким випадком для Північної корпорації.

Сумніви депутатів на комісії виходили з фінансового стану підприємства. На що Володимир  Чернявський відповів, що причина цього – значна заборгованість держави (майже 155 млн грн), а не політика підприємства. Проблема, за словами очільника «Полтаватеплоенерго», у будь-якому разі буде вирішена.

DSC_0127-1

На попередній сесії за проект не проголосували. Тож, доля модернізації найбільшої в Полтаві котельної вирішиться завтра, 14 липня, на черговій сесії Полтавської обласної ради.

Опублікована: 13 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація