Ілюстративне фото (Джерело – zp.gov.ua)

На початку 2021 року відбулася перевірка комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» після листа Полтавської обласної прокуратури.

Про це відомо з проєкту постанови Національної комісії  що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Постанову планують затвердити 7 квітня.

ЗМІСТ писав, що «Полтаватеплоенерго» перевіряли через інвестиційну програму щодо модернізації котельні №3 на вул. Ціолковського, 36 у Полтаві. Прокуратура вважає, що згідно зі звітом про виконання програми на 2018 рік, фінансування не відповідають плановим показникам.

НКРЕКП перевірила відповідність даних у звітах про виконання інвестиційної програми і виявила:

  • порушення ґрунтування усіх показників звітів на достовірних даних бухгалтерського та управлінського обліку. Дані за 2019 рік не відповідають обсягу реалізації теплової енергії та фактичним нарахуванням коштів для виконання програми;
  • порушення щодо перерахування коштів на рахунок зі спеціальним режимом використання за інвестиційними програмами. Протягом 2019 року «Полтаватеплоенерго» не перераховувало кошти на цей рахунок;
  • невідповідність даних обсягу реалізації теплової енергії та нарахувань які є джерелом інвестиційної програми;
  • перевищення обсягу фінансування реконструкції ділянки теплової мережі від ТКМ-35 до ТКМ-36» за 544 тис. грн. «Полтаватеплоенерго» не звернулося до Регулятора із заявою щодо внесення змін до інвестиційної програми на 2019 та збільшення фінансування;
  •  у розділі «Транспортування теплової енергії» заходи Інвестиційної програми на 2019 рік не виконані. Сума виконання становить 2 млн 301 тис. грн, а сума недофінансування 37 млн 436 тис. грн від планованого тощо.

Через порушення «Полтаватеплоенерго» планують оштрафувати на 8 тис. 500 грн за недотримання законодавства у сфері теплопостачання (неподання достовірної інформації). Ще на 8 тис. 500 грн за порушення ліцензійних умов щодо транспортування теплової енергії магістральними тепловими мережами.

Ще на по 8 тис. 500 грн планують оштрафувати підприємство за недотримання законодавства у сфері теплопостачання та порушення умов виробництва теплової енергії.

До 30 травня підприємство має прозвітувати щодо виконання інвестиційної програми на 2019 рік у сфері виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Loading...