Полтавці можуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатити В і С  

Автор: Ярослава Тягнибок, 19 травня, 09:28

Фото: Полтавці можуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатити В і С  (Джерело - report.if.ua)


17 травня по всій Україні розпочалася щорічна всеєвропейська акція безкоштовного тестування на ВІЛ і гепатити В і С.

«Упродовж тижня українці зможуть пройти тести на ВІЛ та вірусні гепатити не лише у свого сімейного лікаря, а й у мобільних амбулаторіях по всій країні», повідомляють на сайті Міністерства Охорони Здоров’я України.

Здати аналізи можна в сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Також є кабінет «Довіра», де можна знайти інформацію про доступні центри СНІДу, представництва Громадський організацій, що займаються боротьбою з ВІЛом та СНІДом. Там можна отримати інформацію щодо боротьби з захворюваннями, подальшими діями у разі виявленні та запитати щодо міфів, пов’язаних із хворобами.

Кілька адрес, де в Полтаві можна пройти тестування:

  • Полтавський обласний Центр СНІДу (вул. Калініна, 36);
  • Полтавська ЦРЛ (вул. Стрітенська, 58а);
  • Центр СНІДу (пер. Госпітальний, 5);
  • БО «Світло надії» (вул. Симона Петлюри, 28а).

Тестування не займе багато часу у бажаючих: приблизно 5 хвилин на підготовку для взяття крові, та до 10 хвилин очікування результатів.

Лікарі закликають проходити тести хоча б раз на рік. Раннє діагностування ВІЛу, СНІДу та гепатитів може врятувати життя, тому не варто зволікати й залишатися байдужим.

Довідка:

«В Україні за минулий рік зареєстрували 18 098 нових випадків ВІЛ-інфекції (у порівнянні з 18 193 випадками 2017 року). Найчастіше українці інфікуються через незахищений секс. За останні 30 років від хвороб, зумовлених СНІДом, померло майже 50 тисяч українців. Загалом у світі з ВІЛ живуть приблизно 37 млн людей, в Україні – майже 200 тисяч. Біля 60 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Зараз Україна повністю забезпечує лікування усіх. хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією» інформація зі сторінки Міністерства Охорони Здоров’я України.

 

 

Опублікована: 19 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація