Полтавці першими побачать перформанс з історією Мамая «Тимчасові незручності»

Автор: Анна Аксюк, 15 березня, 08:51

Фото: Полтавці першими побачать перформанс з історією Мамая «Тимчасові незручності»


У Полтаві відбудеться прем’єра документального перформансу «Тимчасові незручності» режисера Павла Юрова, де основною темою для роздумів є хабарництво і корупція. І на цьому тлі глядачам нагадають історію про мера Полтави, який намагається впливати на рішення суду.

Показ вистави планують 28 березня о 19:00 у Полтавському академічному обласному театрі ляльок. Вхід вільний, реєстрація обов'язкова: https://goo.gl/forms/PpF6YWVp7xuVg8wg1.

Як повідомляють організатори, крім сюжету з мером був ще один – про скандально відомого суддю, який своїм рішенням забирає квартиру в киянина.

Полтавці першими побачать перформанс про історію Мамая і скандального судді. Фото з репетицій

Дійство обертається навколо двох полярно протилежних за характером ситуацій, що складаються з інтерв’ю, документів та відео матеріалів. Це — висловлення про побутову та державну корупцію, про опір та незахищеність людей, про прагнення відстояти честь та гідність, про неможливість керувати власною долею, про засудження та виправдання.

Творці пояснюють, що у своїй сценічній роботі вони намагаються переосмислити хабарництво як на державному, так і на побутовому рівні, піддаючи сумніву власні переконання. Таким чином вони окреслюють хиткі принципи за допомогою тілесних відчуттів та іронії щодо свого корумпованого минулого:

«В Україні зараз прийнято дискредитувати та публічно засуджувати одне одного. Політики та бізнесмени роблять це у Верховній Раді та різних медіа, середній клас та мілленіали у соціальних мережах та ютубі.

Засудження може бути наповнено праведним гнівом, а може бути захистом через власне відчуття небезпеки».

Адже, за словами авторів, все це відбувається переважно показово. Бо коли трапляється реальне проблемне питання, раптом з’ясовується, що свідків немає і нікого не можливо притягнути до відповідальності. Як у випадку із корупцією, наприклад:

«Усі про це знають,усі про це говорять, усі це засуджують, але зміни майже непомітні».

Автори вистави наполегливо та невимушено звертаються до технік європейського політично-соціального театру, сучасної електронної музики, мистецтва та художнього перформансу, щоб створити реальні переживання у кожній із ігрових ситуацій.

Показ вистави відбуватиметься в рамках проекту «Інноваційні мистецькі заходи для протидії корупції» громадської організації «Точка дотику» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), яка фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Нагадаємо, у Полтаві вже показували пікантний перформанс на корупційну тему «Ресторан «Україна».

Полтавці першими побачать перформанс про історію Мамая і скандального судді. Фото з репетицій

Полтавці першими побачать перформанс про історію Мамая і скандального судді. Фото з репетицій

Полтавці першими побачать перформанс про історію Мамая і скандального судді. Фото з репетицій

Фото надані Томою Лазаренко

 

Опублікована: 15 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація