UoeGVryMqZ4hwvIX

У суботу, 16 березня, місцевий мешканець Іван Окара разом з ентузіастами менше ніж за три години встановив дерев’яний місток біля Пушкарівського ставка.

Про наміри зробити там місток він розповідав ЗМІСТу ще в середині грудня. Тоді чоловік розшукував через facebook бажаючих долучитися коштами і допомогти з роботами. Так чоловік займається бігом, та й для більшості мешканців це єдина можливість перейти на іншу сторону.

Старий місток

Іван Окара розповів, що тільки-но дозволила погода, він знову задумався про місток. У нього вже був готовий технічний проект і калькуляція витрат (всі матеріали коштували майже 3,5 тис. грн). Випадково побачивши анонс програми «Звіт Чепурка О.Г», він через активістку Альону Гончаренко передав питання щодо будівництва мосту, який був передбачений «Бюджетом участі».

Наступного дня головний комунальник ознайомився з проектом і кошторисом, і пообіцяв виділити кошти. За два тижні їх перерахувало комунальне підприємство «ЖЕО №2». 

Проект містка
Проект містка

Минулої суботи вони його встановили разом із ще кількома помічниками – Віталієм Сердюком, Костянтином Костюкевичем, Сергієм Савенковим і Сергіє Колодієм.

«Усі роботи були виконанні безкоштовно. Люди, які там працювали, – це чистий альтруїзм, вони активісти, ентуазісти. Ніхто, і я в тому числі, ні копійки не отримав. А всі матеріали були придбані за рахунок ЖЕО №2. Я своїх коштів на матеріали не витрачав і ніхто кошти не збирав».

Ентузіасти під час роботи (Джерело - сторінка Віталія Сердюка у facebook)

Місток складається з двох шпал, які зафіксовані дерев’яними брусами і скріплені металевою шпількою – як каже Іван Окара, капітально:

«Якщо його не розберуть, не вкрадуть, то роки 3-5 простоїть».

Ентузіасти під час роботи (Джерело - сторінка Віталія Сердюка у facebook)

Також він зазначив, що його засмучують коментарі у мережі та блозі: люди пишуть, що місток не простоїть і тижня, його розберуть або зіпсують.

«Знаєте, я дуже цього боюся. Це буде дуже неприємно, але я вірю, що такого не станеться. Теорія розбитих вікон у дії: якщо вікна розбиті, їх будуть бити далі. Якщо вікна будуть цілі, охайні, то, як показує практика, їх не б’ють, бо людям соромно. У відчайдушнішого козла є якийсь сором, і чим навколо сорому більше, тим у нього теж є. будемо сподіватися на краще, а там як час покаже».

Ентузіасти під час роботи (Джерело - сторінка Віталія Сердюка у facebook)

Він додав, що минулого року допомагав встановити дві лавочки на 16-й школі, що знаходяться перед спортивним майданчиком. Тоді вони скидалися коштами і ремонтували їх. Пройшов рік, а вони досі стоять цілі та неушкоджені. Тому Іван Окара сподівається, що і місток на Огнівці приживеться.

Loading...