Полтавець допоміг школярці, яка травмувала спину

Автор: Анастасія Добряк, 3 грудня, 16:53

Фото: Геворг Геворгян, який правильно надав домедичну допомогу, що врятувало дівчинку (Фото з фб-сторінки управління)


Співробітник управління Служби судової охорони у Полтавській області Геворг Геворгян, поблизу школи №19, вчасно надав допомогу учениці, яка пошкодила спину. 

Випадок трапився у п’ятницю, 27 листопада, коли Геворг виконував службове завдання. Дитина гралася на подвір’ї з іншими учнями й впала, пошкодивши спину. Про це повідомили на фб-сторінці теруправління Служби судової охорони.

Як розповів Геворг Геворгян, він побачив, що дівчинка лежить на землі, а поблизу неї стоїть жінка. Він підійшов до постраждалої, дізнався, що вона скаржиться на біль у спину та вкрив її курткою. Тоді ж викликали швидку допомогу та обмежили доступ до дівчинки, аби не травмувати її сильніше.

За словами чоловіка, допомогти дитині йому вдалося завдяки знанням з надання першої домедичної допомоги:

«І так мав би зробити кожен. Почути, що у неї болі в спині і піклуватися про її спокій до приїзду швидкої. Натомість пропонували її підняти, відвести у медпункт, якось змінити її місцеположення. Елементарне незнання правил домедичної допомоги могло ще більше травмувати дитину. Це мене лякає».

На думку Геворга, у Полтаві потрібно проводити якомога більше проєктів і тренінгів, де розповідали би про домедичну допомогу. Він не називає свій вчинок героїчним, або надзвичайним, бо це його громадянський обов’язок:

«Дуже важливо знати про першу допомогу, вміти її надавати. Ніхто не застрахований від різних ситуацій, ми всі люди. І я собі думаю: що б могло бути з дівчинкою, якби її кудись понесли, почали підіймати. Наслідки могли бути непоправні, тому це дуже важливо».

Раніше МОЗ України розповіло про загальні правила надання домедичної допомоги.

Загальні правила домедичної допомоги

Опублікована: 3 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація