ulfrbbru4ufbm4ke

Сергій Макаренко зайняв ІІІ місце у конкурсі Pangram – International Student Competition on Font and Calligraphy. За перемогу боролися понад 300 конкурсантів з України, Латвії, Польщі, Вірменії.

Дизайнер став призером у категорії private – для студентів, що вчаться шрифту не у вишах, а у приватних школах і курсах.

За словами Сергія Макаренка, його шрифт Disidenta – це власне бачення українського шрифту. При створенні він використав асиметрію, динаміку та повернення до старовинних українських форм літер Z, N, Ч. 

Шрифт для конкурсу

Дизайнер розпочав створювати власні шрифти близько двох років тому. Каже, що ті зразки, які були на ринку шрифтів, його мало влаштовували. Тоді він вирішив, що сучасних українських шрифтів має стати більше. 

Сергій Макаренко із книгою Сергія Жадана

При створенні шрифту для конкурсу його куратором був відомий український дизайнер Кирило Ткачов. Його літери можна побачити у логотипах брендів Мінкульт, Ukrainer, Book Forum, фестивалю ZAXID тощо. Він корегував роботу полтавця.

Сергій Макаренко розповідає, що завжди працює над створенням великої кількості шрифтів, але не завжди має час доробити той чи інший:

«Вирішив подати заявку на конкурс, щоб виграти час. Подавши шрифт  Disidenta, у мене з’явився місяць на створення нового – Almaz. Тому участь для мене була зовсім не для сертифікатів та нагород».

Шрифти Сергія Макаренка можна побачити у нових книгах українського письменника Сергія Жадана – «Список кораблів» і «Хлібне перемир’я». Також цьогоріч Disidenta використовують у брендингу соцмереж для літературного тижня Пауля Целана (цей тиждень проводиться у Чернівцях, буде відзначатися 100-річчя з дня народження поета).

Книга Сергія Жадана

«Я прагну розвиватися й розвивати дизайн, бо мені до вподоби, що полтавські дизайнери роблять цікаві проєкти. І я маю на увазі не лише створення шрифтів».

За словами Сергія Макаренка, його мотивує те, що наразі створюється більше українських шрифтів, які використовують на обкладинках книжок, міжнародних фестивалях, «Мистецькому Арсеналі», Meridian Poltava та у брендингу України UkraineNOW.

Нагадаємо, що ЗМІСТ писав про візит Сергія Жадана до Полтави та подальші плани письменника. 

Фото Сергія Макаренка

Loading...