Полтавкам розкажуть про обрядовість від Вербної неділі до Великодня

Автор: Анна Аксюк, 15 квітня, 08:51

Фото: Полтавкам розкажуть про обрядовість від Вербної неділі до Великодня


Про традиції, що збереглися ще з до християнських часів, розкажуть сьогодні на спеціальній зустрічі «Жіночі посиденьки. Великодні підготування».

Зокрема обговорять обрядовість від Вербної неділі до Великодня, ткацтво конопляних і льняних полотен, елементи полтавської писанки, живої писанки, магію в писанкарстві. Крім того, перед одним з найбільших свят можна дізнатися про обрядову сіль та призначення столу в хаті, за яким невдовзі збереться вся родина.

Організатори пояснюють, що в старовину перед Великднем українські господині  починали готуватися не за тиждень, а набагато раніше. Бо останній тиждень перед Великоднем вважався особливим і магічним. Також на цей час вже потрібно було виконати певну кількість робіт і провести підготовку до важливих магічних дій, аби забезпечити добробуту родини:

«Основні сакральні дії виконувала жінка. Були дії, які виконувалися жіночою громадою по понеділкам. Були дії, які жінка повинна була виконати на самоті. То що ж робили наші прапрабабусі? Тож запрошуємо на понеділкування. Відкриваємо таємниці минувшини разом», – запрошують організатори, агенція креативного туризму «Феєрверк мрій».

Провідником з усіх цих питань буде дослідниця старовини і полтавської вишивки, майстриня Тетяна Черненко.

Зустріч відбудеться сьогодні, 15 квітня, о 18 годині у таверні «4-ий Бастіон» по вулиці Соборності, 50. Вартість участі - 80 грн. Зареєструватись можна:

  • заповнивши форму https://forms.gle/yV2hLd8bwvAg4YdaA
  • зателефонувавши +38066 515 87 85, +38097 448 28 86.
Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація