Полтавщина отримала понад 1 мільярд гривень за програмою медичних гарантій

Автор: Юлія Шинкар, 16 вересня, 13:31

Фото: Медзаклад не має права відмовити у допомозі


У межах програми 68 лікарень Полтавщини уклали договори з Національною службою здоров'я України. 

За домовленістю область має отримати понад 2 млрд грн. З них до закладів уже надійшли 1,2 млрд грн. 

Про це розповіли 15 вересня на онлайн-брифінгу «Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні».

У Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях, із 1 квітня (початку впровадження Програми медичних гарантій) уклали договори 390 медзакладів. 

Ці заклади надають спеціалізовану, екстрену та медичну допомогу при COVID-19. В усіх областях Північного регіону уклали договорів на понад 9,2 млрд грн. З них отримали понад 5,1 млрд грн.

Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко каже, що медзаклад не має права відмовити у допомозі якщо у пацієнта є електронне направлення. Екстрену медичну допомогу можна отримати без направлення і без декларації. 

Якщо пацієнту відмовляють у наданні медпослуги або вимагають гроші, які оплачує НСЗУ за Програмою медгарантій, то це є порушенням договору (між НСЗУ та закладом). Тоді пацієнту потрібно звернутися до контакт-центру служби 16-77 або залишити скаргу на сайті.

Перелік послуг, які пацієнт може отримати безкоштовно згідно з програмою, можна переглянути тут.

Довідка

Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ним може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт має мати направлення від лікаря первинки або лікуючого лікаря. Для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному – незалежно від наявності декларації.

Опублікована: 16 вересня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація