Полтавщина шоста в Україні за кількістю повідомлень про тиск на суддів

Автор: Каріна Тютюнник, 23 січня, 15:55

Фото: З Полтавської області надійшло 16 повідомлень від суддів про втручання в діяльність (Джерело - r-scale-59.dcs.redcdn.pl)


Вища рада правосуддя опублікувала своєрідний «антирейтинг» регіонів, складений на основі кількості повідомлень суддів про втручання у їхню діяльність. Полтавщина серед областей України посіла шостий щабель.

За даними Вищої ради правосуддя, упродовж 2017 року від суддів Полтавщини надійшло 16 повідомлень щодо втручання у діяльність щодо здійснення правосуддя.

Найбільше повідомлень – шість – надійшло від суддів Гребінківського райсуду. Три повідомлення до ВРП надіслали з Апеляційного суду.

Зокрема, про здійснення фізичного і психологічного тиску повідомляв голова Апеляційного суду Андрій Рябішин. Йшлося про зрив слухання цивільної справи активістами Національного корпусу «Азов», порушення громадського порядку та дезорганізації роботи суду. В іншому повідомлення Андрій Рябішин зазначав, що на його мобільний телефонували і надсилали смс-повідомлення, щоб вплинути на вирішення питання щодо розгляду судової справи.

З Апеляційного суду надходило повідомлення про втручання в діяльність і від судді Алли Гонтар.

Крім цього, по одному повідомленню надійшло від служителів Феміди з Глобинського, Машівського, Крюківського і Семенівського райсудів.

Надсилала повідомлення про втручання в професійну діяльність і суддя Київського райсуду Ольга Логвінова. Йшлося про тиск з боку Полтавської і Кременчуцької облрад під час розгляду кримінального провадження.

Також, до Вищої ради правосуддя надсилала дисциплінарну скаргу Лариса Гольник. Викривачка скаржилася на підрив авторитету правосуддя в питаннях моралі, дотримання норм суддівської етики, вияв неповаги до інших суддів головою Октябрського райсуду Олександром Струковим.

Кількість повідомлення про здійснення тиску на суддів в Україні (Джерело - www.vru.gov.ua)

Загалом найбільше повідомлень (60) упродовж року надійшло від суддів Києва, на другому місці в антирейтингу Дніпропетровська область – 39 повідомлень, третя – Одеська – 32 повідомлення.

Лише судді Хмельницької області не надіслали до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури жодного повідомлення про втручання у їхню діяльність.

Опублікована: 23 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація