Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Автор: Анна Аксюк, 25 жовтня, 08:33

Фото: Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок (Джерело - newsroom.kh.ua)


Полтавська обласна рада подадала проєкт на «Всеукраїнський громадський бюджет» про встановлення в містах Полтавщини 16 автоматів для збору пластикових пляшок з видачею винагород та 32 контейнери для збору небезпечних відходів.

Новий масштабний проєкт «Всеукраїнський громадський бюджет» стартував в Україні цього року. Це – інноваційна програма, суть якої виділення державних коштів для покращення рівня життя громадян із різних куточків країни. У Державному бюджеті вже закріплена сума 500 млн. грн, що розподілятиметься за результатами голосування за проєкти.

Метою проєкту Полтавщини про встановлення автоматів є підвищення культури поводження з побутовими відходами, у тому числі небезпечними, шляхом облаштування відповідної інфраструктури для збору пластику та небезпечних відходів в 16 містах Полтавської області.

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Для підтримки даної ініціативи потрібно проголосувати (з 29 жовтня)  за посиланням: https://bit.ly/2oXoErL .

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Розпочати виокремлювати небезпечні відходи пропонується саме в малих та великих містах Полтавської області, які мають високу щільність населення, а відповідно і накопичують значні об’єми побутових відходів і непотрібних речей. Серед них міста обласного та районного значення Полтавської області: Полтава, Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород, Глобине, Гребінка, Кобеляки, Лохвиця, Заводське, Зіньків, Пирятин, Хорол, Шишаки, Карлівка.

Щодо бюджету, то загальна вартість проєкту складає 1015000 грн. Один контейнер для збирання небезпечних відходів має вартість 11 тисяч гривень, а автомат для збору пластикових пляшок з видачею винагороди – 31 тисячу гривень. На інформаційно-промоційну кампанію планують витратити 51800 грвень.

Таку ініціативу започаткували щоб підтримувати та пропагувати екологічний стиль життя. Адже для територіальних громад Полтавщини повсюдною проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку. Такі шкідливі речовини, як батарейки, люмінесцентні лампи, скляні градусники потрапляють у сміттєві баки кожного господаря, а потім безконтрольно вивозяться на сміттєзвалища чи полігони. Від цього підземні води, ґрунт і повітря щодня поглинають важкі метали, кислоти, ртуть, завдаючи катастрофічної шкоди довкіллю і здоров’ю людей. Так, розкладання однієї батарейки триває близько 150 років, скла ламп та термометрів – понад 1000 років.

Що стосується пластику, то його з кожним роком також стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Як наслідок, все гостріше постає проблема пластикового забруднення і його хаотичного накопичення. Ця ресурсоцінна сировина також повинна збиратися окремо від твердих побутових відходів.

Авторка проєкту – Ірина Березова, реалізувати  його зможуть уже в 2020 році. 

Нагадаємо, ми з`ясовували чи потрібен Полтаві автомат для прийому використаної тари.
У Полтаві вже курсує екобус, куди полтавці приносять здавати використані батарейки та лампи.

Полтавці почали активно здавати небезпечні відходи до екобусу.

Уже відомо, що у листопаді полтавський екобус рухатиметься за новим маршрутом, графік можна переглянути тут.

Опублікована: 25 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація