003 (1)

Кошти на закупівлю апаратів зовнішньої фіксації зібрали на платформі UNITED24.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України 16 вересня. 

Для медзакладів України придбали 4 тис. 852 апарати зовнішньої фіксації (АЗФ). Їх закупило Державне підприємство «Медичні закупівлі України» за 14,6 млн грн.

АЗФ скріплює переломи кістки без розрізу тканин. Для цього уламки співставляють, утримують спеціальною конструкцією і фіксують. Без цього апарату кістку потрібно закріплювати внутрішньою пластиною чи цвяхом, які проходять через кістково-мозковий канал. Це може призвести до ускладнень – жирової емболії та тромбоемболії, які виникають через попадання тромбів з кістки у кров, через що у 50% випадків людина гине.

АЗФ потрібні для надання допомоги пораненим в бойових умовах, бо без нього пацієнта не можна транспортувати та лікувати. Для накладання апарата потрібно 5-10 хвилин, а його можна використовувати навіть у польових умовах. 

Апарати зовнішньої фіксації надійдуть до медзакладів Полтавської, Черкаської, Тернопільської, Хмельницької, Харківської, Київської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Херсонської, Кіровоградської, Сумської, Житомирської, Закарпатської, Чернігівської, Миколаївської, Львівської областей, а також відомчі заклади охорони здоров'я.  

Нагадаємо, що в Полтаві «швидка» рятувала місячне немовля за допомогою транспортного апарату ШВЛ, придбаного коштом програми UNITED24. 

Loading...