Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автор – Paweł Pieniążek

Полтавська обласна військова адміністрація звернулася до командувача Сил територіальної оборони через відсутність досвіду в керівника добровольчого формування у Лубенському районі.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін 8 грудня.

Генерал-майору ЗСУ Ігореві Танцюрі направили листа від керівника Ради оборони Полтавської області з рекомендацією призначити командиром ДФТГ у Лубенському районі. Нині цю посаду займає представник сержантського складу:

«Начальниками ДФТГ мають бути люди з досвідом. Командирами у нас є люди на рівні сержантського складу, але я впевнений, що це мають бути офіцери. Офіцери можуть керувати і організовувати процес. Сержантів і солдатів навчають іншому. У нас є таке ДФТГ у Лубенському районі. Я попросив розглянути це питання».

Відповіді на лист наразі немає.

Також обласне керівництво підтримує реформування системи ДФТГ. У межах неї скоротили кількість формувань на Полтавщині з 72 до 4 (у кожному районі по одному). Після цього командуванню запропонували створити окреме ДФТГ у Полтаві та районах.

Нагадаємо, перш ніж ухвалити рішення про те, які ДФТГ лишати, комісія Сил ТрО працювала в усіх районах області й мала зустрічі з мерами Полтави, Кременчука, Лубен та Миргорода. Їхні поради військові почули, але не керувалися ними під час ухвалення рішень. Про результати міжвідомчої наради в РНБО за участі Президента України та міністрів й кінцеве рішення їм повідомили уже постфактум.

Loading...