«Полтавська асоціація бізнесу» передала медикам апарати ШВЛ

Автор: Аліса Куценко, 22 травня, 17:12

Фото: Лікарі-анестезіологи тестують портативний апарат для штучної вентиляції легень


 

Два портативних апарати отримала інфекційна лікарня, ще один – обласна клінічна лікарня.

Передача відбулася в п’ятницю, 22 травня, на території Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського. Їх закупили учасники ПАБу – засновник групи компаній «Явір-2000» Євгеній Лихожон і власник мережі соціальних магазинів «Аврора» Лев Жиденко, каже очільниця асоціації Ірина Бессарабова.

Як розповів головний лікар закладу Григорій Оксак, ці апарати можуть використовуватися і для пацієнтів, які знаходяться в реанімації, і для транспортування хворого з одного лікувального закладу в інший.

Він подякував бізнесу за підтримку та передав обладнання лікарям.

Євгеній Лихожон (справа) і Володимир Будний (у центрі)

Лікар-анестезіолог реанімаційного відділення лікарні Володимир Будний, оглядаючи ШВЛ, зазначив, що апарат легкий, зручний та компактний, з мінімальною кількістю режимів для вентиляції. Його вага – 5 кг.

«Портативність апарату дозволяє йому бути транспортним. Зазвичай таких ШВЛів не вистачає в умовах транспортування хворих на обстеження, що потрібно на даному етапі».

Він додав, що в лікарні є апарати для транспортування, які розміщені й в реанімобілях, і в стаціонарах. Усього їх 42, додав Оксак, три з яких – транспортні.

Обладнання доставили з Китаю, каже Ірина Бессарабова, і воно отримало міжнародну сертифікацію. Уже за наявності сертифікації й приймалося рішення щодо поставки в України.

Ірина Бессарабова і Наталія Свириденко

Влаштувати доставку було важко, каже один із меценатів Євгеній Лихожон. По-перше, попит на них значно переважив пропозицію, адже всі країни закупляли ШВЛ. По-друге, привезти апарати теж було складно через транспортний колапс. Отримання європейської сертифікації теж забрало час, тому ШВЛ летіли до Полтави протягом майже місяця.

«Зате була можливість раціонально використати гроші, тому що такі апарати в Україні коштували 450-500 тисяч гривень, а з прямою доставкою та розмитненням – 85 тисяч», – каже він.

Також він додав, що наразі вони з Левом Жиденком планують закупити повну біохімічну лабораторію, яка не тільки працюватиме з ПЛР-тестами, а й робитиме детальний біохімічний аналіз крові. За його словами, такого комплексу в Україні ще немає.

«При прямому постачанні, звичайно, вартість буде набагато нижчою, ніж купляти в Україні. Поки ведемо переговори, ще не визначилися з моделлю».

Нагадаємо, раніше ПАБ передавала до лікарень експрес-тести на ковід, захисні костюми, респіратори тощо.

Опублікована: 22 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація