Полтавська суддя претендує на місце в новоствореному Вищому антикорупційному суді

Автор: Каріна Тютюнник, 12 червня, 13:26

Фото: Лариса Гольник


Суддя Октябрського райсуду Лариса Гольник планує взяти участь у конкурсі на посаду судді першого складу Вищого антикорупційного суду.

Як розповідає викривачка, хоче побачити, як проводитимуть конкурс, та, перш за все, перевірити, чи спрацюють ті гасла, якими керувалися під час ухвалення Закону про створення суду.

«Звичайно, коли я опинилася під таким серйозним тиском, зазнала переслідування від голови суду, просто зрозуміла, наскільки потрібно бути не лише компетентним, але й зі стійким характером. Бути людиною, яка має відповідні цінності, розуміє, наскільки корупція велика проблема в країні. Тому така серйозна мотивація мене переконала подаватися на цей конкурс», – говорить суддя.

Нагадаємо, у 2015 році суддя задокументувала та оприлюднила запис з тим, як представник мера пропонував їй в обмін на 5 000 доларів закрити справу проти Олександра Мамая. 

За словами Лариси Гольник, вона усвідомлює, якому тиску будуть піддаватися судді Антикорупційного суду, адже сама не один рік зазнає переслідувань. 

«Звичайно, вони будуть під величезним тиском. Але одна ситуація, коли ти знаходишся один в загальному суді і тебе називають білою вороною чи паршивою вівцею. Інша – коли ти будеш знаходитися поряд з такими суддями, як і ти, то будеш відчувати більше розуміння у такому колективі».

Однак, наразі, як зазначає Лариса Гольник, є момент, який може стати на заваді її участі в конкурсі. Справа в тому, що Вища рада правосуддя нещодавно притягнула суддю до дисциплінарної відповідальності за пост у Фейсбуці. Викривачка буде це оскаржувати, однак, якщо це не вдасться, взяти участь у відборі не зможе.

На сьогодні невідомо, коли розпочнеться конкурс на посаду судді в Антикорупційному суді. Так, закон Верховна Рада ухвалила ще 7-го червня і він вже підписаний Президентом. Проте, сам гарант, згідно з Законом «Про судоустрій і статус суду», має подати законопроект про створення Антикорупційного суду. Тільки після його ухвалення, Вища кваліфікаційна комісія суддів зможе приступити до відбору кандидатів. Нагадаємо, до складу новоствореного суду має увійти 35 суддів.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 12 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація