6qoljfHPzZVtOwwQ

Одразу три договори по 200 тис. грн з адвокатським об’єднанням уклало УЖКГ, УКБ та одне з комунальних підприємств міста. УЖКГ та УКБ (управління капітального будівництва) виконкому Полтавської міськради та КП «Полтава-сервіс» уклали три договори з адвокатським об’єднанням «Юридична компанія «Кредо», кожен з яких на суму 200 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних […]

Одразу три договори по 200 тис. грн з адвокатським об’єднанням уклало УЖКГ, УКБ та одне з комунальних підприємств міста.

УЖКГ та УКБ (управління капітального будівництва) виконкому Полтавської міськради та КП «Полтава-сервіс» уклали три договори з адвокатським об’єднанням «Юридична компанія «Кредо», кожен з яких на суму 200 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель ProZorro. Договори були укладені:

17 січня – КП «Полтава-сервіс»;

24 січня – Управління капітального будівництва;

25 січня – Управління житлово-комунального господарства.

За договором з комунальним підприємством юристи мають супроводжувати клієнтів у всіх судових справах, надавати консультацію щодо оподаткування та абонентського юридичного обслуговування.  Юристи мають отримувати 22 тис. грн у місяць від підприємства.

«Будівельники» отримають від юристів супровід у судових справах та консультацію. Платитимуть за це 16 тис. грн на місяць. «Комунальники» ж обмежились звітом про укладання договору, проте сам договір не виклали, тому умови невідомі.

Зауважимо, що керуючим партнером адвокатського об’єднання є Дмитро Таран – колишній заступник прокурора області. Саме він захищав інтереси колишнього заступника міського голови Михайла Шевченко у справі щодо невнесення останнім нерухомості до своєї декларації, повідомляло ІВ «Полтавщина». 

Також варто зауважити, що у виконкомі  є власний юридичний відділ (керівник Інна Сорока) та відділ представництва у судах (очолює Анатолій Лисанець). Заступником міського голови з юридичних питань є Іван Сватенко, який прокоментував це так:

 «Це самостійні юридичні особи і мені не відомо, чим вони керувалися при укладанні цих договорів. Згідно розподілу повноважень між заступниками ці управління підпорядковані безпосередньо Ляміну та Чепурку, тому можливо вони щось зможуть прокоментувати з цього приводу».

Ми ж зателефонували одразу заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталію Нікіпелову, який пояснив:

– місто не вперше винаймає послуги адвокатів на аутсорсі;

– адвокат самозайнята особа (проводить незалежну професійну діяльність), згідно законодавства представляти міську раду у кримінальних справах, а також у апеляційних та касаційних інсанціях може лише особа що має статус адвоката,  на відміну від юриста у штаті;

– виконком, УКБ, УЖКГ та КП «Полтава-сервіс» це окремі юридичні особи, у той час як Інна Сорока юрист саме виконкому;

Максим Самойдюк

Loading...