21yN3M4cIJzEryno

Про спробу підкупу одного із членів фракції СДП у міськраді розповідає її очільник Олександр Шамота.

За словами депутата, однопартійцю запропонували гроші за те, щоб він не приходив на засідання позачергової сесії.

«Учора одному із депутатів від СДП увечері зателефонували віддалені його знайомі і поставили просте питання: Скільки потрібно коштів, для того, щоб ти не з’являвся на сесії?. У цьому я вбачаю одну просту річ: міський голова визнає, що сесія 31 серпня буде абсолютно законною і тому намагається зробити все, аби перекупити депутатів», – говорить Олександр Шамота.   

Олександр Шамота

Прізвище однопартійця депутат не назвав, проте зазначив, що, попри все, засідання сесії відбудеться. А щодо спроби підкупу, імовірно, до поліції напишуть заяву.

Крім того, про перешкоджання депутатській діяльності заявляє колишній член СДП, нині безпартійний Сергій Луценко. Наразі депутат працює заступником директора КП «Декоративні культури». Як розповідає Луценко, сьогодні він написав заяву керівнику підприємства Олексію Харченку, у якій просив дозволу на час проведення сесії бути відсутнім на підприємстві:

«Коли я заніс заяву до директора хвилин 15-20 тому, ознайомившись з нею він категорично відмовився – відповів А я не буду, і не хочу її підписувати».

Сергій Луценко

Сергій Луценко обурений, адже до цього, аби бути присутнім на засіданнях чи ж проводити прийоми громадян від нього нічого не вимагали на підприємстві. Та й, згідно з чинним законодавством (ст. 32 «Про статус депутатів місцевих рад»), депутат має бути звільнений від службових обов’язків на час сесії.   

«Я розумію навіщо це робиться. Якщо без дозволу покину підприємство, може бути складений акт про відсутність мене на робочому місці. Це буде підставою для мого звільнення», – розповідає Сергій Луценко.

До речі, очільник КП «Декоративні культури» Олексій Харченко підтвердив цей факт та зазначив, що не збирається підписувати заяву депутата, адже «це буде порушенням законодавства про статус депутатів місцевих рад». Щоправда, яку саме статтю Закону він порушить, поставивши підпис в заяві, директор не сказав.

Нагадаємо, 28 серпня 15 депутатів Полтавської міськради від фракцій БПП «Солідарність», «СДП», «Самопоміч» та «Рідне місто» на загальних зборах вирішили провести сесію Полтавської міськради 31 серпня о 10:00. Головним питанням порядку денного сесії стане звільнення з посади секретаря міськради нещодавно відкликаної Оксани Деркач. Натомість, Олександр Мамай розповів ЗМІСТу що не збирається бути присутнім на сесії, а її легітимність визначатиме Служба Безпеки України.

Фото Олега Журавльова

Loading...