Полтавські екоактивісти не пішли «на мирову» із місцевою владою у справі сортування відходів

Автор: Вікторія Баберя, 22 жовтня, 15:49

Фото: Вид із Макухівського сміттєзвалища в бік Полтави (Джерело - ІВ «Коло»)


«Мирову» запропонували екоактивісту Сергію Антоненку та ГО «Еколтава» під час чергового підготовчого засідання у справі щодо бездіяльності міської влади в сортуванні відходів.

Представник юрвідділу міськвиконкому подав клопотання щодо призупинення судового провадження на час підготовки міськрадою «Програми сортування і утилізації твердих та небезпечних побутових відходів».

«Відповідачі хотіли укласти з нами мирову угоду. Тобто відкласти слухання справи на невизначений термін. За їхніми словами, вони йдуть з нами на перемовини, щоб почати робити в Полтаві по відходах хоч щось», – прокоментував ситуацію Сергій Антоненко.

Проте, екоактивісти відмовилися – адже міській владі й зараз нічого не заважає розпочати роботу у цьому напрямку: розробляти та приймати програми по відходах, незалежно від судового процесу.

Крім того, юрвідділ міськвиконкому подав клопотання про до розгляду справи третіх осіб:

  • представника КАТП-1628: адже судове рішення може вплинути на права та обов’язки підприємства;
  • представника облради, адже минулого року затвердили обласну екологічну програму по відходах. Вона передбачала закупівлю сортувальної лінії;
  • депутата міськради Сергія Бутка, він допомагав Сергію Антоненку подавати запити до УЖКГ та КАТП-1628 щодо сортування та переробки відходів у Полтаві.

«Ми заперечували проти залучення усіх сторін. Адже, на нашу думку, це є зловживанням соціальним правами та спроба затягнути судовий розгляд», – додав Сергій Антоненко.

Суддя Тетяна Канигіна частково задовольнила заперечення та ухвалила рішення щодо залучення до судового процесу представника КАТП-1628.

Суд назначив дату останнього підготовчого засідання на 29 жовтня на 14:15. Після перейдуть до розгляду справи по суті.

Зазначимо, екоактивісти подали позовну заяву до суду 25 липня. А 21 вересня, позивачі надали до суду заяву про уточнення позовних вимог. Згідно з реєстром судових рішень, позивач просить:

  • визнати незаконною бездіяльність ПМР щодо організації процесу окремого збирання, сортування та подальшої утилізації та переробки відходів, що вивозяться з міста Полтава КП КАТП-1628;
  • зобов'язати ПМР організувати процес окремого збирання, сортування та подальшої утилізації та переробки відходів шляхом затвердження міської програми поводження з відходами та здійснення контролю за її виконанням, укладення на конкурсних засадах необхідних договорів щодо забезпечення окремого збирання, сортування та подальшої утилізації або повторного перероблення (оброблення) відходів та контролю за їх використанням та/або контролю за виконанням уже укладених договорів.

Нагадаємо, на краудфандинговій платформі ЗМІСТ екоактивісти збирають кошти на судовий процес проти міськради.

Опублікована: 22 жовтня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація