«Полтавські гопники у космосі», або як співпрацюють художниця і дизайнери у Полтаві

Автор: Аліса Куценко, 21 січня, 09:48

Фото: Фрагмент картини Марії Сущук. Фантазійна робота ЗМІСТу


Світшоти і футболи з принтами, відтвореними з картин полтавської художниці Марії Сущук, навесні готується представити бренд Тіm Faden.

Про це розповів Олег Фролов, представник полтавського бренду, що виготовляє чоловічий та жіночий одяг. За його словами, команда шукали творчих земляків, щоб разом створити принти або спільну колекцію. Думали про художників, майстрів тату або графіті, які змогли б передати дух міста в оформленні вбрання.

«Наш одяг розрахований на молодь. Це худі, світшоти, куртки, шапки, – тобто повний комплект. Для нас це новий рівень – спробувати себе у співпраці з кимось із полтавських митців. І після пошуків з’явилася ідея співпрацювати з Машою».

Маша – це молода полтавська художниця Марія Сущук. Олег Флоров був на її першій персональній виставці «Ми – наші планети» у 2016, і зрозумів – вона має власне бачення. Більше того, у розмові з’ясувалося, що художниця також хотіла б спробувати щось нове, наприклад, дизайн одягу. Вона навіть показала фотографії ескізів у телефоні, на яких детально промалювала складний крій та вставки.

Олег Фролов розповів, що спочатку вони планували запропонувати художниці або перенести готові малюнки у вигляді принта, або створити ексклюзивний ряд принтів для колекції. Але Марія Сущук розповіла, що готує нову виставку – «Полтавські гопники в космосі», і рішення з’явилося само собою.

«Там такі мультяшні, смішні, добрі люди, – тобто такі, якими вона бачить цей прошарок полтавців. Вони мандрують на ракеті, ще щось... Марія показала дві чи три роботи, і я сказав: окей, ми б’ємо по рукам, беремо оцих твоїх гопників і зробимо їх принтами».

Зараз головна задача – передати бачення художниці в елементах одягу і якісно перенести цілі фрагменти картин. Це ускладнюється тим, що не всі роботи Марії Сущук готові. Крім того, фарба має висохнути, а значить, трохи змінити колір.

«Тіні, світло, відтінки кольорів – їх передати дуже важко. Ми проаналізували, як це роблять в Україні, й точно знаємо, що в Полтаві такого немає. Це потрібно або купляти нове обладнання, або замовляти друк у Києві», – розповів Олег Фролов.

Оскільки в моделях буде використаний нестандартний крій, потрібно ретельно підібрати тканину. Так, друкувати зображення на тонкому матеріалі (наприклад, футболці) легше, а от на худі або світшоті складніше через більш щільну тканину. Плюс потрібно зробити так, щоб малюнок зберігався після прання.

За словами Олега Фролова, у березні заплановано провести персональну виставку художниці, на якій і буде представлена спільна колекція весна-літо. Захід буде відкритий для всіх бажаючих.

Обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 21 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація