Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Анастасія Добряк, 16 січня, 16:16

Фото: Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах


Моржування давно відоме як один з методів загартування і лікування хронічних хвороб. Напередодні Водохреща ми вирішили перевірити, чи справді купання у відкритих водоймах взимку заряджає бадьорістю на весь день.

З самого ранку на 1-му міському пляжі Полтави чоловіки розчищають сніг для ковзанки. Кажуть, для того, щоб спуститись в ополонку, важливо розігріти тіло. У цьому допомагає катання на ковзанах або виконання вправ на турніках, що стоять поблизу «хатинки моржів».

Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах

Колишній військовий Володимир розповідає, що моржує вже 20 років і намагається кожного дня приходити до річки:

«Я маю багато вільного часу, тому стараюсь приходити сюди часто. Почав купатися у річці взимку випадково. Колись проходив тут і побачив, що інші купаються. Тоді подумав: а чим я гірше? Отак і почав».

Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах

У 2018 році прихильники моржування власними силами створили громадську організацію «Моржі Полтави». Сьогодні у ній перебуває більше 40-ка людей. Будиночок, що більше схожий на невеликий гараж, тут називають своїм офісом.

Спостерігаємо, як один з чоловіків – його звати Рафаель Олександрович, – починає готуватись до купання. Роздягається і в капцях та рушнику підходить до річки. Розповідає, що моржувати почав 10 років тому на Водохрещу. Тоді чоловік переймався проблемами з машиною, але пірнувши у холодну воду зрозумів, що насправді не існує проблем, які були б важливішими за саме життя. Рафаель пірнає в ополонку і проводить у ній кілька хвилин. Вийшовши з води, ділиться враженнями:

«Кожного разу після купання відчуваю бадьорість. І вона мені дуже допомагає, бо коли бачиш понурі обличчя на вулицях, то і настрій стає поганим. А тут зарядився позитивом і тоді ділишся ним з оточуючими».

Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах

Полтавські моржі говорять, що стати одним з них насправді не складно. Найголовніше – мати рішучий настрій, почати купання з осені й не полишати цього заняття взимку. Бували випадки, коли люди вперше купались на Водохрещу, то захоплювалися моржуванням і продовжували цим займатись. Учасник громадської організації «Моржі Полтави» Михайло, наголошує на тому, що купання у зимових водоймах корисні і впливає на стиль життя в цілому:

«Взагалі дуже корисно зранку пірнути в ополонку, але важливо, щоб такі «купання» були не довгими. Коли людина починає день бадьоро і з позитиву, то все її життя змінюється в кращий бік».

Полтавські моржі продовжують гартувати дух на пляжах

Нагадаємо, ЗМІСТ розповідав про те, як і де у Полтаві святкуватимуть Водохреща цьогоріч, тому кожен бажаючий може відчути себе моржем уже найближчим часом.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 16 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація