Полтавський фотограф Денис Ведь: «У моїх історіях немає фіналу»

Автор: Лілія Удоденко, 29 березня, 13:07

Фото: Самотня дівчина в порожньому місті. Світлина Дениса Ведя


Фотограф це людина, що бачить вас такими, якими ви себе не уявляли. З полтавським фотографом Денисом Ведем ми поспілкувалися про вплив кінематографу на його творчий стиль, народження ідей для фотосесії та цікаві моменти «кухні» майстра.  

Днями незвичну світлину Дениса на тему карантину додав на сторінку місцевий паблік. Цей знімок має вже близько 6 тисяч уподобань. Ми знайшли фотографа, поспілкувалися з ним і готові познайомити вас із його творчістю. 

 

Про появу фотографії в житті 

Фотографія ввійшла в моє життя одразу з придбанням першої дзеркальної фотокамери. Я купив її, тому що вдома, крім телефона зі слабкою камерою, не було чим фотографувати. З часом мені стало цікаво розібратися в безлічі налаштуваннях камери. Почав шукати інформацію в інтернеті, довідався про крутих фотографів, які створюють справжню магію в своїх світлинах. Закортіло і самому навчитися робити щось подібне. Відтоді все й почалося.

Денис Ведь. Джерело - сторінка фотографа у фейсбуці.

Фотографія — це мистецтво показати щось звичайне, до чого всі звикли, але показати його так, як це відчуває сам автор. Тому я заздрю художникам, які можуть вигадати безліч ідей чи образів і відтворити їх на полотні. Фотографи здебільшого  працюють з тим, що є під рукою.

Свій точний стиль я ще не знайшов, але думаю, що я на правильному шляху. Мені завжди є над чим працювати, є що змінювати в своєму підході до роботи. Якщо хтось вважає, що в мене крутий стиль, я щиро йому вдячний, але пошук — це безперервний шлях.

 

Фотографії, що розповідають історії

Скільки історій, сюжетів, незвичайних кадри люди бачать саме в кіно! У всіх режисерів різне бачення. Я намагаюся створити в своїх знімках атмосферу та розповісти історію — не повністю, а так, щоб глядач міг трохи пофантазувати і помріяти. У моїх історіях немає фіналу, вони закінчуються недосказаністю. Ще і мені дуже подобається співвідношення сторін кадру 16:9, як у кіно, на противагу 4:3, яке переважно використовують у фотозйомці.

Мене надихають кінострічки, а інколи музичні кліпи. Якщо кіно, то це переважно фільми жахів. Та й узагалі я фанат кіно в стилі нуару та містики. Думаю, що набагато важче створити фільми жахів та трилери. Там дуже багато деталей і роботи над костюмами та створенням містичної атмосфери. Мої улюблені теми — це містика, приховані жахи. У цих двох темах можна розкрити багато того, що люди приховують в собі. Адже ми показуємо назовні здебільшого лише позитив, а він майже у всіх однаковий. 

Історія однієї ночі

Магія в кадрі

 

Пошуки музи для творчих зйомок і серія карантинних світлин

Моделей для своїх творчих проєктів знаходжу через соцмережі. Якщо дівчина візуально підходить мені для образу і настрою фото, то запрошую її на фотосесію. До речі, мої моделі — це переважно звичайні дівчата без досвіду роботи в професійному моделінгу.

У мережі стала дуже популярною моя остання серія  – про дівчину в протигазі, яка гуляє Полтавою. Фотографував я за пару днів до карантину, але тоді вже з новин було зрозуміло, що його введуть. І я вирішив пофантазувати.

Із карантинної серії

На цих фото — звичайна дівчина в порожньому місті. Ідея полягала в тому, щоб показати зміну поведінки людей на фоні масової істерії в магазинах. Не розумію, навіщо зводити паніку в абсолют, якщо достатньо просто дотримуватися рекомендацій лікарів. Слідкуйте за собою і все буде добре, а паніка нехай буде тільки в подібних світлинах. 

Із карантинної серії

Ідей для фото у мене завжди безліч. Наприклад, пару років тому одна дівчина перемогла в моєму розіграші сертифікату на безкоштовну фотосесію. Світлини були в звичайному стилі, без всяких вигадок, у звичайній радянській квартирі.

Містика в квартирі  

Підготовка до фотосесії

Свої фото я обробляю мінімально і можу зробити всю серію за пару годин. Обробляю завжди в піднесеному стані після фотосесії: так процес іде краще. Перед зйомкою я завжди намагаюся продумати всі деталі — від одягу моделі до кольорової гами, яка відіграє важливу роль у створенні атмосфери фотографій. Тому обробку уявляю в голові: так  процес займає менше часу. Мені не потрібно сидіти і придумувати, як повинні виглядати за кольором фотографії. Слід продумувати всю ідею в різних аспектах.

 

Конкурси для фотографів

У світі багато фотоконкурсів, чого не скажеш про Україну. Дуже шкода, що в нашій країні мало проєктів, де фотографи могли б заявити про себе. Я брав участь в 35AWARDS. Це конкурс для любителів і профі. Тут найчисленніше професійне журі, а кращі роботи потрапляють до щорічного фотоальбому. Зараз якраз триває прийом робіт та голосування за фотографів з усього світу. А якщо похвалитися, то минулого року в конкурсі 35AWARDS я увійшов у топ-200 фотографів України. Були й інші відзнаки, але ця найприємніша!

Диплом конкурсу

 

Фотограф і карантин

Щоб працювати в сьогоднішніх умовах, рекомендую виходити на вулицю, але працювати якомога далі від людей. Наприклад, сходити на зйомку в ліс. Слід сидіти вдома на самоізоляції, дивитися фільми, що надихають,  майстер-класи онлайн та вивчати щось нове — від програм до технік обробки фото. Є великий шанс, що завдяки цьому у вас з’явиться багато нових ідей для майбутніх фотосесій.

 

Скільки коштує почати фотографувати?

Мінімальна сума для досягнення більш-менш прийнятного результату — близько 15 тисяч грн. Не варто думати, що якщо купив флагманський фотоапарат, то якість робіт буде професійною. Фотокамера - це лише інструмент, як і пензлик в руці художника. Вона може зробити лінії чіткішими, але весь секрет — у людини в голові. Завжди потрібно вчитися та вдосконалюватися.

Туманний день

 

Комерційне VS Творче

Я займаюся і комерційною фотозйомкою. Щоб фотографії прекрасних дів з похмурими сюжетами не бентежити людей, які бажають, наприклад, замовити зйомку весілля, я завів різні профілі в соціальних мережах. Так, основний напрямок для мене — це портретна зйомка, створення своїх історій, вони приносять мені найбільше задоволення від творчості. Але  за комерційні фото я також берусь, бо це так само мистецтво. Дуже приємно робити гарні світлини для людей, бачити їх очі, коли вони дивляться роботи з весільних або сімейних зйомок. Це теж дуже велика і приємна частина життя фотографа. Хоча, зізнаюся, нервую я перед такими зйомками набагато дужче, ніж перед творчими.

 

Опублікована: 29 березня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація