Полтавський OUTSIDE #3. Пляжі

Автор: Ресурс ЗМІСТ, 27 червня, 12:47

Фото: Полтавський OUTSIDE #3. Пляжі


Полтавський OUTSIDE – програма про інший бік нашого міста. У нашому фокусі – місця громадського користування, доступність, комфорт, технічний стан і зовнішній вигляд яких не відповідають сучасним стандартам й останнім часом викликають у полтавців все більше запитань.

Пляжі – найпопулярніше місце літнього відпочинку.

Ми побуваємо на пляжах Київського, Шевченківського та Подільського району, що в народі називають першим, другим і третім, а також на пляжі закладу «Плесо» та на Дублянщині. Та чи готові всі вони до купального сезону?

Свою інспекцію почнемо з Центрального пляжу, вхід до якого вже можна назвати небезпечним для людей. На східцях входу – повно розбитого скла.

Згідно з державно-будівельними нормами України, обов’язковий перелік елементів благоустрою пляжів має включати: тверді види покриття проїзду, пляжні доріжки, озеленення, питні фонтанчики, лави, урни, контейнери для збирання побутових відходів, навіси від сонця, лежаки, кабінки для переодягання, велопарковки, медпункт, інформаційні стенди, дитячі майданчики та дитячі зони у воді для дітей, душові, кафетерії, сучасні туалети з водою, спортивні майданчики. І це – ще не все. Усі ці об’єкти мають проектуватися з урахуванням маломобільних груп населення.

Втім, поки що на полтавських пляжах навіть у воду зайти – досить проблемно.

Чим більше людей, тим більше потрібно навісів – адже довго перебувати на сонці в таку спеку дуже небезпечно. Особливо людям, які вживають алкогольні напої. А таких людей не мало.

Між тим, на нашому пляжі є й ті, хто шукає альтернативу алкогольним напоям. Наприклад, займаються фізичними вправами на турніках. Спортивні знаряддя чоловіки спорудили самотужки, не дочекавшись допомоги від органів міської влади. Також на пляжі багато дітей з батьками.

Втім, зараз навіть купатися в нашій річці – досить небезпечно. Адже за кілька днів перед цим ми взяли пробу води для перевірки лабораторним центром та отримали негативний коментар.

З місцями для паркування також проблема. І велосипеди, і автомобілі паркують  прямо на піску, поруч із відпочивальниками – ніяких тобі лежаків із коктейлями.  Хоча вже наприкінці пляжу знаходимо щось схоже на кафетерій.

Поки ми говорили з адміністрацією закладу, на пляжі з’явився стіл, аптечка та рятівний круг, що мали би бути під навісом.

Як ми зрозуміли, місцеві кафетерії виконують ті функції, що мали б взяти на себе органи міської влади – безкоштовна питна вода, рятівний пост та медпункт. Але як видумаєте, про що натомість потурбувалася міська влада? Про неймовірно комфортний, сучасний і чистий туалет!

Продовження Центрального пляжу – у народі називають другим пляжем, хоча офіційно це пляж Київського району. Він може похизуватися навіть декількома навісами для сонця, двома сміттєвими урнами й унікальною кабіною для перевдягання.

Щодо третього пляжу – його (дійсно) чекає нове життя. Адже нещодавно з другої спроби провели тендер на реконструкцію його території біля бази відпочинку «Плесо». Вартість робіт – 14 млн грн. За ці гроші підрядник має повністю осучаснити дане місце відпочинку: встановити 4 нові перевдягальні, рятувальну вишку, новий спортмайданчик із тенісним столом, брусами, волейбольним полем, висадити на території ялини та сосни, влаштувати очисні споруди та дитячий майданчик. І це ще не повний список. Територію пляжу орендує ФОП Леся Іванівна Кропивка – дружина колишнього заступника міського голови та останнього начальника ПМШЕД Юрія Кропивки. Базою «Плесо», ймовірно, також опікується їхня родина.

Останнє місце нашої інспекції – пляж Подільського району. Це найвіддаленіший пляж, розташований на Дублянщині, вгору за течією Ворскли. Він повністю «окупований» приватними підприємцями, які розмістили торговельно-розважальні заклади на пляжній території. Натомість вони слідкують за порядком на пляжі й облаштовують його. І це перше місце, де ми ризикнемо скупатися в річці.

Авторський матеріал Ксенії Малік

Опублікована: 27 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація