Ілюстративне фото затримання
Ілюстративне фото затримання

Джерело – СБУ

Житель Донеччини збирає інформацію про бойовий склад та позиції підрозділів ЗСУ, а також здійснює підготовку бойовиків «народної міліції ДНР».

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Ухвалою Октябрьського районного суду міста Полтави дозволили затримати фігуранта справи, якого підозрюють в участі у діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка».

Слідчий суддя дозволив затримати підозрюваного, якому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

З ухвали суду відомо, що уродженець Кіровоградщини, який до 2018 року був зареєстрований у Донецьку, після відбуття покарання за злочин у сфері громадської безпеки вступив до збройного формування «ДНР». Після звільнення від нібито поїхав на заробітки в росію, але, згідно з показаннями свідка, приїхав у «ДНР».

Раніше підозрюваний проходив службу в лавах ЗСУ, де був розвідником. У так званій «ДНР» був зарахований до рядового складу «100 окремої механізованої бригади 1 Армійського корпусу Народної міліції», яка дислокувалася в Донецьку. Відомо, що підозрюваного призначили на посаду старшого розвідника розвідувальної роти у складі бригади.

Там він поновив навички первинного військового вишколу, отримав військову форму, вогнепальну зброю та все необхідне для участі у бойових діях та нападах на українські військові формування.

До обов’язків бойовика входив збір та узагальнення відомостей про бойовий склад, положення, стан підрозділів ЗСУ, характер їхніх дій і намірів, сильні та слабкі сторони. Також він розвідував дані про ступінь та характер інженерного обладнання районів та позицій, систем загородження, засобів боротьби ЗСУ і здійснював підготовку особового складу.

Нагадаємо, що на Харківщині полтавські правоохоронці затримали колаборанта, який віддав росіянам кафе дружини та службовий автомобіль.

Loading...