До музею історії Полтавської битви археологи передали археологічні артефакти, що свідчать про події 300-річної давнини.

Про це повідомили у музеї 29 березня.

Знахідки передав старший науковий співробітник Полтавської археологічної експедиції Інституту археології НАН України Юрій Пуголовок.

У музеї зберігатимуть 22 одиниці знахідок з археологічних досліджень в урочищі Пушкарівка та 3 одиниці з історичного поля Полтавської битви. Віднайдені артефакти підтверджують картографічні, історичні джерела про події, які відбулися тут понад 300 років тому.

Наприкінці 2021 року відбулися планові розвідки на території Полтави, які проводили вздовж басейну струмка Говтвянчик. Нині невідомо чи масштабуються археологічні дослідження, але деякі знахідки, які залишила шведська кіннота, можуть змінити певні уявлення про Полтавську битву.
Артефакти – монету, залишки кінських обладунків та зброї та підкову – передали до музею Полтавської битви. Працівники продовжують досліджувати баталію й завдяки знахідкам оптимістично налаштовані. Фактично кожна нова знахідка – новий елемент експозиції, завдяки яким можна дізнатися як жили шведи у таборі, про їхні наміри та побут.
Раніше ЗМІСТ писав, що 24 січня у Полтаві презентували видання «Археологія України за роки Незалежності». Після презентація колектив полтавських археологів дійшов до висновку, що схожу книгу потрібно створити на основі археологічних досліджень Полтавщини.