m3uNvVKnsbgSWf4N

«Таємнича Полтава» – це  добровільне об’єднання однодумців на основі схожих інтересів для спільних походів у музеї та на екскурсії в межах Полтави і Полтавського району. Екскурсії проходять регулярно, а участь у проекті добровільна. Ця програма розпочалася з розповіді біля пам’ятника Миколі Гоголю. Учасники, а це діти, студенти, охочі дізнатися історію рідного краю, охоче слухали факти […]

«Таємнича Полтава» – це  добровільне об’єднання однодумців на основі схожих інтересів для спільних походів у музеї та на екскурсії в межах Полтави і Полтавського району. Екскурсії проходять регулярно, а участь у проекті добровільна.

Ця програма розпочалася з розповіді біля пам’ятника Миколі Гоголю. Учасники, а це діти, студенти, охочі дізнатися історію рідного краю, охоче слухали факти з біографії таємничого письменника. Потім продовжили вздовж вулиці Соборності, екскурсовод тим часом розказувала історію розвитку вулиці, наявності на ній архітектурних пам’яток. Улюблене місце усіх гостей та жителів міста – Ротонда Дружби народів, або по простому – Біла Альтанка стало кінцевим пунктом. Там екскурсанти фотографувалися досхочу, слухали цікаву розповідь про те місце.

«Мені так подобається! Сама я не полтавка, але приїхавши сюди на навчання, відразу закохалася у місто. У нас такого немає (прим. ред. – дівчина з Кривого Рогу). А тут і дихати легше, і зелень навколо. Така краса, хоч і дощова погода! Планую тут жити!», – ділиться враженнями студентка Аня.

Під час розповіді

Взагалі історія проекту почалася у вересні 2013 року. Відтоді провели першу безкоштовну оглядову пішохідну екскурсію Полтавою для усіх охочих. У червні 2014 відродили проведення тематичних пішохідних екскурсій по місту. Від того моменту і до сьогодні різні екскурсоводи міста спеціально для проекту «Таємнича Полтава» розробили і вперше провели 20 авторських ексклюзивних тематичних пішохідних екскурсій містом, говорить організаторка Ольга Волох. У 2016 році заснували цикл екскурсій «Історичні райони Полтави», у рамках якого вже провели тематичні екскурсії: «Німецька колонія», «Історія Подолу – між рікою і горою» та «Невідомі Павленки»:

«У 2017 році влаштували першу інтерактивну екскурсію-квест по місту для дітей молодшого та середнього шкільного віку із творчими командними завданнями і пошуком справжнього «скарбу». Пошуково-дослідницька робота триває. Ми відкриті для комунікації із екскурсоводами та мешканцями Полтави».

Біля Краєзнавчого музею

Варто додати, що за час існування в рамках проекту розробили і вперше провели тематичні ексклюзивні авторські пішохідні подорожі містом. Екскурсії на тему «Таємнича Полтава» не існує, відповідають організатори на численні прохання відвідувачів, бо це – назва самого проекту, а не екскурсії. Інформацію, як записатися на захід і де він відбудеться, кожен може знайти та тематичномусайті «In Green».

 

Фото надані організаторами екскурсії

Loading...