Представник Порошенка на Полтавщині: полтавська «Солідарність» й ОДА не доросли до розуміння діяльності Президента

Автор: Віталій Крицький, 15 квітня, 14:46

Фото: Микола Кульчинський (обкладинка Юлії Деркач)


Борець за незалежність України Микола Кульчинський розповів, чому чинний Президент зайняв 3-е місце на Полтавщині, прокоментував діяльність полтавської «Солідарності» під час виборів, а також спрогнозував, що, на його думку, буде з Україною, якщо главою держави стане Володимир Зеленський.

Кульчинський – радянський дисидент, колишній політв’язень, народний депутат 4-х скликань. Раніше він агітував за В’ячеслава Чорновола, Віктора Ющенка, а тепер представляє Петра Порошенка по 144-му округу. Він щиро вірить, що Порошенко – продовжувач справи В’ячеслава Чорновола, борця за незалежність України.

Аналіз виборів, «Солідарності», місцевих еліт

 

Віталій Крицький (далі В): На Полтавщині Петро Порошенко набрав 10,6% підтримки, зайнявши третє місце. По Україні результат не кращий – майже 16%. На вашу думку, чому так?

Микола Кульчинський (далі М): Це – болюче питання. Увесь центр України дав такий результат. Я думаю, що в своїй критиці на адресу чинної влади кандидати перейшли межу. До того ж, колоніальне, на мою думку, телебачення зіграло свою роль. Усі канали, окрім «5-го каналу» й «Прямого» постійно цькували Президента й руйнували громадянську свідомість.

В: А як ви оцінюєте роботу полтавської «Солідарності» й ОДА під час виборчого процесу?

М: Я взагалі не чув нічого доброго й позитивного про місцевий осередок президентської партії. Я думаю, це також дало від’ємний відсоток. Як звичайний громадянин, я не чув про присутність цієї політсили на Полтавщині. Взагалі. Обласна адміністрація, на мій погляд, також не доклала зусиль, щоб роз’яснити виборцям політику Президента. Я пропонував Валерію Головку (екс-очільник ПОДА – тут і далі прим. автора) пояснювати громадянам ті чи інші рішення Порошенка. Але мене не підтримали.

Микола Кульчинський

В: Андрій Пісоцький (екс-перший заступник губернатора) досі значиться головою обласного осередку «Солідарності». Чи не було б доцільно, зважаючи на корупційні скандали, що пов’язують із Пісоцьким, звільнити його з посади керівника й призначити нову людину?

М: Я думаю, що у Петра Олексійовича не дійшли до цього руки. Взагалі-то, у «Солідарності» партійною роботою ніхто не займається. Я навіть не знаю, хто голова об’єднання. У мене інший погляд на партійне будівництво. Вважаю, що «Солідарність» – черговий проект. Відповідно, Пісоцький був номінальним керівником. Я не бачив його партійної роботи.

В: Упродовж 3-х місяців ми публікували матеріали про роботу обласних штабів кандидатів у Президенти. До цього часу так і не написали про президентський штаб, адже нам достеменно невідомо, хто його очолює. Раніше ви казали, що керівником є голова обласної ради Олександр Біленький. Але він цю інформацію спростовував. Тож, хто очолює полтавський облштаб Порошенка?

М: Олександр Біленький! Мені так сказали. Я був на нараді, яку він вів. Із цього я роблю висновок, що Біленький – керівник облштабу.

В: Чому ж тоді Біленький не підтверджує це?

М: Не знаю. Можливо, якісь кон’юнктурні моменти. Або боїться, що Президент програє – у такому випадку Біленький не знатиме, як на нього подивляться наступники.

В: Але голова облради не приховує симпатій до Порошенка.

М: Мені важко щось сказати. Я як довірена особа хотів проводити зустрічі з виборцями, трудовими колективами. Неодноразово просив штаб мені допомогти – конкретно керівника Олександра Біленького, Андрія Пісоцького, заступника керівника Євгена Єфименка.

В: І що відповіли?

М: Нічого з цього не вийшло. Коли я запитав, чи правда, що полтавським штабом керує Андрій Матковський, то Біленький відповів, що у нас міських штабів немає. Також невідомо, чи є районні осередки – я не можу з ними зв’язатися. Мені тяжко розібратися в цій ситуації… Свого часу, коли я керував виборчим штабом, у нас на пів стіни висіла мапа з календарем, де ми вказували, що ми сьогодні зробимо. В обласному штабі Порошенка я подібного не бачив.

В: Хто ж тоді відповідає за намети, поширення агітаційних матеріалів, координацію волонтерів?

М: Євген Єфименко, заступник керівника облштабу. Розумний хлопець, із Києва. Але він, напевне, працює в чітко окреслених межах.

В: Створюється враження, що пропрезидентська команда саботувала вибори й не доклала зусиль для перемоги свого лідера.

М: Не знаю, чи був це саботаж, але ви подивіться, хто формував штаби – Головко, Пісоцький. Обоє зняті. Ось і висновок.

В: Як ви оціните місцевий партактив «Солідарності»?

М: Я досить критично ставлюся до фракції «БПП» у міській раді. Я не виділив їхніх зусиль на підтримку Порошенка. Також я не побачив формування в Полтаві української атмосфери. Ви подивіться на телеканали Андрія Матковського, або почитайте «Полтавський вісник» – тягне «совєтчиною».

В: Чи залишиться Матковський в команді Порошенка у разі програшу останнього?

М: Він же «прилипало» (сміється). Хто біля влади – і він біля того. Таких у Верховній Раді багато.

Микола Кульчинський

Насправді, я не знаю. Але я думаю, що Матковський рахуватиме вплив «БПП» на парламентські вибори. Мені казали, що його жінка в «Батьківщині» – не знаю, чи правда це.

У Полтаві є так звана комсомольська каста, що була в усіх партіях, окрім «Народного руху». Це один пул людей, пов’язаний між собою. Єдиний, хто міг «розбити» цей клан – Валерій Асадчев (у 2010 році – кандидат на посаду мера Полтави). Але наші політики зробили акцент на тому, що Асадчев – чужа для Полтави людина, тому його й не обрали.

Валерій Головко також не встояв перед тиском Удовіченка й Матковського. Він мусив з ними рахуватися. А потім став таким як вони. Тому Президент і звільнив Головка.

В: Неодноразово лунала інформація про виборчу «сітку» команди Порошенка. Зокрема, є інформація, що в Полтаві є штаб Порошенка. Агітаторам роздають по тисячі гривень за роботу. Вам про це щось відомо?

М: По-перше, ні. По-друге, не треба цього суспільного лукавства: не буває виборів, за які б агітатори не отримували б гроші. Адже це дуже тяжка робота.

В: Можливо, такий заробіток потрібно легалізувати?

М: «Наша Україна» свого часу легалізувала, і 5 років перебувала в боргах. Якщо вивести з «тіні», це вдвічі збільшить видатки для партій. Окрім того, підкреслю: Порошенко людям грошей ніяких не платив. І це факт. Він ніколи не підкуповував виборців.

В: Що тоді робити з нелегальним заробітком «волонтерів»? Залишити все як є?

М: Напевне, поки що так.

В: До кого з політичних об'єднань Ви прихильні, якщо такі існують?

М: Раніше мені подобався Юліан Матвійчук, але він не піднявся над партійною риторикою. І шкода. Але як людина він мені й досі симпатизує. А так, то я не маю друзів у міській й обласній радах. Я просто люблю свою роботу в «Просвіті».

 

«Президент не знав»

 

В: Як прокоментуєте журналістські розслідування щодо корупційних скандалів з близьким оточенням Президента?

М: Я думаю, що частка правди там є. Проте я впевнений, що журналісти навмисне тримались 3 роки, щоб «вкинути» це перед виборами. Це ще раз говорить, що чиновницької свідомості в Україні не існує.

В: Ви вважаєте, що Петро Порошенко не знав, що його оточення, можливо, краде на армії, енергетиці?

М: Звичайно. Яке він може мати до цього відношення? Наприклад, свого часу я призначав у Полтаві голів районних адміністрацій. Із п’яти керівників – тільки одним я був задоволений. Це при тому, що знав їх десять років. Неможливо за всіма прослідкувати.

В: Що буде з Україною в разі перемоги Володимира Зеленського?

М: На другий день після інавгурації адміністрацію Президента заповнять російські фахівці. На третій – знімуть начальника Генштабу Муженка й Міністра оборони. Далі оновлять охорону Президента. Знімуть керівника СБУ. Потім ліквідують Верховну Раду й призначать фейкові вибори. Дай Боже, щоб я помилявся.

Микола Кульчинський

В: Для вас Зеленський – московський агент?

М: Мені здається, що проект «Президент Зеленський» розробляли в надрах ФСБ давно. Бо ніколи ще не було такого, щоб Росія не втручалася в справи України.

 

Наостанок

 

В: Підете в депутати?

М: Ні. Мені вже 72 роки. Я втомився (посміхається).

В: Чому чиновники здебільшого підтримують будь-яку діючу владу?

М: Щоб не було змін. Це так у всіх країнах. Чому так відбувається? Не знаю.

В: Чорновіл чи Порошенко?

М: Порошенко є продовженням Чорновола.

В: Ви «порохобот»?

М: Так! І ми не тільки «порохоботи», ми також «мазепинці», «петлюрівці» і «бандерівці».

Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація