Продаж алкоголю у нічний час: суд залишив без розгляду позов про скасування обмежень

Автор: Анастасия Мацько, 13 серпня, 16:35

Фото: Полтавський окружний адміністративний суд


З грудня 2019 року у Полтавському окружному адмінсуді намагалися розглянути позов ГО «Підприємці Полтавщини» до міської ради про скасування рішення щодо обмеження продажу алкоголю у нічний. Проте позивач 8 разів не приходив на призначені засідання. Тож позов залишили без розгляду. 

Сьогодні, 13 серпня, відбулося чергове засідання. Проте позивач не прийшов і цього разу, причини не повідомив. 

Розгляд позову протягом майже року мав такий вигляд:

  • 13 грудня 2019 року: ГО звернулося до суду із позовом. Позивач просив суд скасувати рішення щодо обмеження продажу алкоголю у нічний час. А саме — заборони виносити алкоголь із закладів після десятої вечора.
  • 18 грудня: позовну заяву прийняли до розгляду, відкрили провадження.
  • 16 січня 2020 року: мало відбутися підготовче засідання. Але позивач клопотав про відтермінування до 25 лютого.
  • 25 лютого: підготовче відклали за клопотанням позивача на 17 березня.
  • 17 березня: знову відклали за клопотаннями відповідача та позивача на 2 квітня.
  • 2 квітня: відклали за клопотаннями відповідача та позивача на 19 травня.
  • 19 травня: перенесли за клопотанням позивача на 10 червня.
  • 10 червня: відклали за клопотанням позивача до 23 червня.
  • 23 червня: представник позивача не з’явився на засідання, надіслав суду клопотання про перенесення суду через карантин. Суд закрив підготовче засідання та призначив справу до розгляду по суті на 9 липня.
  • 9 липня: позивач не з'явився, надіславши клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з карантином. Розгляд справи перенесли на 13 серпня.

13 серпня суддя Полтавського окружного суду Костянтин Клочко, зваживши на неявку позивача, ухвалив залишити позов без розгляду. Представник відповідача Руслан Божко таке рішення підтримав. Сказав, що, певно, позивач не хоче, щоб справу розглядали, якщо не з’являється на засідання.

Але голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євгеній Дикань ЗМІСТу телефоном пояснив, що їхня адвокатка Любов Черненко нині – на лікарняному. Тому вона не могла прийти. Проте вони подаватимуть апеляцію на рішення про залишення позову без розгляду. На це мають 15 днів.

Нагадаємо: 4 жовтня 2019 року на сесії Полтавської міської ради 25 депутатів підтримали проєкт рішення «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Полтава». Ініціатор проєкту – депутат від «Рідного міста» Едуард Волков.

Тепер алкогольні напої не можна купувати з десятої вечора до восьмої ранку. Обмеження не діє на ресторани й кафе, однак заборонено продавати алкоголь у тарі на винос. Скасування саме цього пункту й хоче ГО «Підприємці Полтавщини». 

Опублікована: 13 серпня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація