Ілюстрація
Ілюстрація

Фото – golosprykarpattia.in.ua

З початку повномасштабного вторгнення в області траплялися поодинокі випадки розкрадання гуманітарнихх вантажів. Винні постають перед судом.

Про це під час брифінгу 25 травня повідомив начальник поліції Полтавщини Євгена Рогачова.

Серед випадків, в яких фігурують псевдо благодійники є справа члена благодійної організації «МБФ «Героям Слава» Його спіймали на продажі автівок, які завозили в Україну без сплати мита як гуманітарну допомогу.

Правоохоронці викрили схему й зафіксували щонайменше 3 процедури продажу машин на парковці маркету «Метро». Злочинець постав перед судом. Його визнали винним й призначили йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займатися, благодійною, гуманітарною та волонтерською допомогою. Суд вирішив звільнити Ключка від в’язниці з випробуванням на строк 2 роки.

«Ми відслідковуємо гуманітарні вантажі і тд що ввозиться в область. Особливість нашої області в тому, що вона не є прикордонною ми не маємо митниць, але всі вантажі нами досліджуються. Ми дізнаємося хто і що завозить та кому це передають. Фактично це поодинокі випадки коли завезли без розмитнення а потім ще й продавали авто», – каже Євген Рогачов.

Окрім цього, в області викривали розкрадачів гуманітарної допомоги. Серед них справа жителя Лубенського району, який привласнив кілька сотень коробок з продуктами, ковдрами та засобами гігієни.

Вантаж доставили зі Львова на одне зі складських приміщень Лубен. Вартість товару гуманітарної допомоги майже 228,5 тис. грн.

Чоловік незаконно привласнив кілька сотень коробок з харчовими продуктами, майже сотню мішків з ковдрами, одягом та побутовим інвентарем, десятки коробок з побутовою хімією та засобами гігієни.  Зловмисник постав перед судом.

Також у Полтаві судили ексчиновницю з Сумщини, яка привласнила гуманітарну допомогу.

За даними слідства, у березні 2022 року після звільнення з посади фігурантка справи заволоділа гуманітарною допомогою, що надійшла на адресу Сумської ОВА для жителів Сумщини.

Нагадаємо, розкрадання гуманітарки, що прибула до Полтавської міської ради, розслідувала комісія Верховної Ради, що перевіряє використання допомоги за цільовим призначенням.

За результатами розслідування ТСК, виявили численні факти розкрадання гуманітарної допомоги, яка прибула на адресу Полтавської міської ради. Винних у розкраданні встановили.

Раніше комісія також повідомляла про відсутність обліку гуманітарної допомоги за період 24 лютого до 31 серпня 2022 року в Полтавській обласній військовій адміністрації. Державний аудит встановив, що наслідком цього стало заниження вартості гуманітарки на майже 90 млн грн. Влада Полтавщини відреагувала на це й повідомила, що намагалася максимально оперативно закривати потреби й приймати гуманітарну допомоги.

Loading...