Програма розвитку геоінформаційної системи міста Полтави (інфографіка)

Автор: Наталія Норіцина, 8 січня, 17:29

Фото: У Полтаві планують модернізувати роботу геокадастру


Протягом наступних трьох років у Полтаві мають відбутися значні зміни в роботі містобудівного кадастру. Відповідну Програму затвердила на крайній сесії міська рада. Документ передбачає оновлення програмного забезпечення, формування баз даних та створення адресного реєстру. Це дасть змогу більш точно та швидко приймати рішення у сфері земельних відносин, а також отримувати необхідну інформацію у зручному форматі.

На сесійному засіданні 22 грудня Полтавська міськрада ухвалила Програму розвитку геоінформаційної системи містобудівного кадастру м. Полтави  на 2018-2020 роки. Програма повинна удосконалити роботу містобудівного кадастру, зокрема налагодити взаємодію з земельним кадастром та інформаційну безпеку. А її реалізація має сприяти розвитку міських територій.

Загальна сума витрат на реалізацію Програми складає майже 4,9 млн грн на три роки. З міського бюджету витратять близько 4,3 млн грн, решту коштів – 60 тис. грн – планують залучити з інших джерел, не заборонених законом. 

Ресурсне забезпечення програми

За інформацією прес-служби Полтавської міськради, профінансують вдосконалення технічної та програмної інфраструктури уряди Нічеччини та Швейцарії. Реалізуватиметься Програма в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». У вересні минулого року полтавська влада та німецька урядова компанія GIZ підписали відповідний Протокол.

Реалізуватиметься Програма у трьох напрямках:

  1. Удосконалення діяльності Служби містобудівного кадастру;
  2. Модернізація технічно-програмного комплексу геоінформаційної системи за міжнародними стандартами;
  3. Формування баз даних та їх інтеграція в геоінформаційну систему.

Кожен з них має власні завдання, які необхідно буде виконати протягом трьох років. Відповідальним за виконання Програми буде Управління з питань містобудування та архітектури.

Напрямки діяльності

 

Досягти удосконалення діяльності Служби містобудівного кадастру планують через покращення її роботи та навчання працівників. Зокрема Програма передбачає  проведення семінарів та тренінгів щодо роботи з геоінформаційним комплексом.

 

Перший напрямок

 

У рамках реалізації програми також буде створено містобудівний геопортал і трансформовано наявні бази даних у формат геоінформаційної системи та створення ряду онлайн-сервісів.

 

Другий напрямок

Основним кроком Програми має стати формування баз даних та їх об’єднання в геоінформаційну систему. Цей напрям передбачає створення єдиної цифрової топографічної основи міста масштабом 1:2000 та її перетворення у формат бази геоданих.

Третій напрямок

У результаті реалізації Програми споживачі отримають широке коло геоінформаційних сервісів і послуг, можливість одержувати інформацію у текстовому і графічному вигляді на паперових та електронних носіях, а також через містобудівний геопортал, дані на якому будуть постійно оновлюватися. Наразі полтавці не можуть дізнатися онлайн, які є дозволи, де що планують будувати. А нова система зробить цю сферу більш прозорою.

Досвід створення геопорталів уже є в інших містах країни. Минулого року така система запрацювала в Сумах. На спеціальному веб-сервері розміщено карту Сумської області. По ній автоматично можна знайти потрібні об’єкти, виділити певні зони, провести необхідні розрахунки, виміряти площу та відстань і роздрукувати отримані результати.

Геопортал містобудівного кадастру Сумської області (Джерело - arhitektura.sm.gov.ua)

Завдяки застосуванню сучасних технологій майбутня полтавська геоінформаційна система має бути 3D-формату, що дозволить краще побачити все, що відбувається в місті. Реалізація Програми дасть змогу більш ефективно розміщувати нові будівлі і ремонтувати вже існуючі, надавати у власність чи користування земельні ділянки.

В Управлінні з питань містобудування та архітектури зазначають, що новий кадастр має стати першим кроком щодо створення сучасної моделі електронного урядування та управління міськими територіями. 

Довідка

Містобудівний кадастр – це державна система зберігання та використання геопросторових даних (про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови), інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, а також формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів.

Містобудівний кадастр створюється як розподілена геоінформаційна система та ведеться з урахуванням даних державного земельного кадастру. Запровадження кадастру передбачає створення бази даних про існуючу забудову з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки.

Опублікована: 8 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація