Програма розвитку парків, скверів і бульварів Полтави (інфографіка)

Автор: Каріна Тютюнник, 4 січня, 17:11

Фото: Влада міста планує за три роки оновити 29 зелених зон міста


Бульвар імені Котляревського – у 2018 році, «Каштанова Алея» – у 2019 році, а Павленківський парк – у 2020-му. Йдеться про благоустрій та впорядкування зелених зон міста, передбачені затвердженою на сесії міськради Програмою. Що обіцяють, скільки планують витратити коштів та коли чекати оновлених парків далі в матеріалі.

22-го грудня під час засідання сесії міськради депутати затвердили Програму розвитку парків, скверів і бульварів Полтави на 2018-2020 роки. Згідно з документом, за ці три роки мають привести до порядку 28 зелених зон міста. Спочатку мають підготувати проектно-кошторисну документацію, за якою вже потім проведуть реконструкцію об’єктів.

У 2018-му, за умови фінансування,  пощастить отримати і документацію, і довгожданий благоустрій шести паркам, скверам і бульварам міста. В інших – реконструкція розпочнеться як мінімум за рік.

Перелік парків, які мають реконструювати

Перелік парків, які мають реконструювати

Крім вищезазначених, у 2018 році мають збудувати за 1 млн грн зону відпочинку «На подолі» біля вулиці Зелений острів та у 2019 році реконструювати за 3 млн грн дендропарк.

Під час самого засідання сесії до Програми внесли деякі корективи. Так, депутат Віталій Павлій запропонував додати до списку зелених насаджень, які підлягають реконструкції, ще один об’єкт – Парк загиблих воїнів війни, який знаходиться на перехресті вулиць Агітаційної та Артільної.

Депутати підтримали зміну до Програми, однак зробили це мінімальною кількістю голосів – 22 «за».

Зазначимо, що цей парк знаходиться на території с. Рибці, де неподалік, згідно з даними, вказаними на сайті міської ради, розташована приймальня Віталія Павлія.

Загалом на реалізацію Програми з міського бюджету мають витратити близько 160 млн грн упродовж трьох років.

Фінансування Програми

У документі зазначають, що окремі заходи фінансуватимуть з інших джерел не заборонених законодавством України (грантові, благодійні, спонсорські кошти, власні кошти суб’єктів господарювання тощо).

Програму планують реалізувати у кілька етапів. Першим із них є збереження та підтримка існуючих насаджень.

Етапи втілення Програми

У результаті ж нинішні парки, сквери і бульвари мають стати центрами соціально-культурного розвитку населення у природному середовищі. 

Для цього планують керуватися шістьма напрямками, кожен з них передбачає виконання певних завдань, як-от будівництво заказника чи зоопарку або ж придбання техніки для утримання територій.

Напрямки реалізації Програми

Напрямки реалізації Програми

Відповідальним за виконання Програми буде Управління житлово-комунального господарства міськвиконкому. Нагадаємо, що і начальник Управління Сергій Сінельнік, і його заступник Костянтин Малько уникнули покарань за бездіяльність щодо ремонту доріг.

Що ж, якщо все обіцяне втілять, то полтавці матимуть не тільки місця для «посидіти», а й сучасні культурні майданчики для духовного та фізичного розвитку.

Зазначимо, останнім часом для зелених насаджень міста побільшало хороших звісток. Так, у грудні обрали кращу концепцію розвитку парку «Перемога», яку будуть враховувати під час реконструкції ділянки. А на сесії міськради пообіцяли не розглядати питання про розміщення автостоянки перед Прирічковим парком, поки не буде розроблено комплексний план розвитку території.

Обкладинка та інфографіка Максима Скворцова

Опублікована: 4 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація