6gy4DqW46Y6VwgVV

Вперше за кілька років мер Полтави вирішив скликати прес-конференцію. На які питання журналісти встигли почути відповіді від Олександра Мамая, в нашому огляді.

Нема заступника й не буде

Топ новин з вуст мера З 24 травня у мера немає першого заступника – Михайла Шевченка звільнили за рішенням сесії міської ради. Проте, вочевидь, нікого призначати на цю посаду не будуть, адже й посади як такої, можливо, не буде. Про це заявив міський голова, мотивуючи тим, що у багатьох містах взагалі немає перших заступників.   Що ж до колишнього першого заступника Шевченка, який, до речі, оскаржує своє звільнення в суді, мер категоричний: «Мене як міського голову не влаштовувала його робота. Я до останнього терпів, але після того, як фракція «Свобода» подала проект рішення про відкликання, я їх підтримав». За словами Мамая, навіть якщо Михайлу Шевченку таки вдасться поновитися на посаді, на наступній сесії його знову звільнять.

Скільки чекати Кадетському консервації?

Топ новин з вуст мера Обіцяна мером ще кілька років тому консервація напівзруйнованої пам’ятки архітектури, таки може скоро відбутися. Сам Мамай анонсує її початок на осені цього року. Адже на найближчій сесії вже планують виділити кошти для розробки проектної документації. Однак, депутат міськради Юліан Матвійчук з фракції «Свобода», яка взялася контролювати збереження Кадетського, називає інші терміни. За його словами, лише проект робитимуть до кінця 2018 року. А роботи з консервації планують розпочати вже наступної весни. Як відбудеться насправді – згодом побачимо.

Або ремонт траси Київ-Харків, або ремонт доріг Полтави

Топ новин з вуст мера Траса Київ-Харків-Довжанський вже більше десятиліття наводить жах на автомобілістів. Відрізок шляху у межах міста давно потребує капітального ремонту. Проте цього року, як стверджує мер, Полтава передала вказану ділянку обласній Службі автомобільних доріг, що поки ніяк не вплинуло на її стан. За словами Олександра Мамая, ремонт траси досить коштовний, потягне як не на десятки, то на сотні мільйонів: «Якщо є бажання у територіальної громади, щоб ми відремонтували ту трасу і не зробили жодної дороги в місті, то ми приймемо таке рішення». Тож, робимо висновки, що ремонтувати за кошти міського бюджету трасу ніхто поки не збирається.

Мамай vs виборча комісія

Топ новин з вуст мера Під час прес-конференції мер заявив, що скаржитиметься на роботу Полтавської виборчої комісії. Вже й підготував відповідні заяви та листи до ЦВК, прокуратури та Управління внутрішніх справ області. Справа в тому, що зараз триває процедура відкликання шістьох депутатів міськради – Оксани Деркач, Володимира Корнійчука, Тимофія Гаєвого, Івана Діденка, Ярослава Мартинюка та Світлани Бондарєвої. Ініціативна група зібрала підписи і виборча комісія вже почала їх перевіряти. Проте, як стверджує Олександр Мамай, права на це у комісії не було. Віднедавна у ТВК новий керівник та один із членів, затвердили їх на тому ж засіданні, що й приймали підписні листи про відкликання. Проте достатньої кількості голосів, як заявляє мер, для цього не було. Із вісімнадцяти членів ТВК зібралося лише 10 (разом із новими членами) – якраз така кількість голосів необхідна для ухвалення рішення. Проте нові члени ТВК голосували за своє ж затвердження, що є конфліктом інтересів. Тому подальше голосування за прийняття підписних листів і подальша їхня перевірка, за переконанням Мамая, є незаконними.  

Пільговики та безкоштовне харчування – бути чи не бути

Топ новин з вуст мера Члени виконкому під час засідання 4 липня ухвалили рішення «Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей». Перше, що воно змінює –  вартість сніданку школярів. З вересня за нього доведеться платити вже не десять, а 17 гривень. Щодо цього міський голова розповів: таку суму прораховували «ті структури, які харчують дітей у школах». Все заради того, аби забезпечувати школярів якісним і збалансованим харчуванням. Не менш важливим пунктом рішення виконкому було й виключення аж 8 категорій школярів з переліку пільговиків. Серед них, діти полеглих АТОвців, діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей та сімей внутрішньо переміщених осіб. Вони, замість отримувати гарячі сніданки за кошти міського бюджету, мали б з нового навчального року харчуватися за гроші батьків. На це Олександр Мамай відповів, що, можливо, пільгових категорій у переліку скоро побільшає. Це вирішуватимуть разом з депутатськими фракціями. А остаточно ухвалюватимуть на сесії міської ради. Проте тут виникли розбіжності зі словами мера. Дві категорії школярів додали до переліку сьогодні під час засідання виконкому.

Проїзд по 4 чи по 5?

Топ новин з вуст мера Ще одна тема, яка давно хвилює полтавців – вартість проїзду в місті. З 5-го січня 2018 року, щоб проїхатися в маршрутці потрібно викласти 5 гривень, у тролейбусі – 3 гривні. Оскаржити здорожчання вирішив у суді нардеп Сергій Каплін. Рішення вже винесли на його користь, проте виконавчий комітет відразу подав апеляцію. Поки всі чекають вердикту суду, Олександр Мамай поділився подальшими планами: «Якщо апеляцію міська рада програє, ми тоді зберемо виконком і приймемо рішення, що будемо робити далі. Тобто, чи знову приймемо рішення про 5 гривень, чи можливо по 6 гривень». Тож, міський голова не розглядає можливості повернення до «старого» тарифу на проїзд. Якщо він у місті й зміниться, то хіба зросте.

Мамай + Верховна Рада

Топ новин з вуст мера Запитали у міського голови і щодо його подальших політичних амбіцій. Для прикладу, чи не збирається він балотуватися у Верховну Раду. На це Олександр Мамай відповів, що наразі до деяких нардепів Полтавщини у нього претензій немає. Серед таких називає Юрія Бублика. А от до обранця від 144 округу – Сергія Капліна – у мера є питання. «Якщо не буде достойного кандидата від 144 округу (це Шевченківський і Подільський райони), то не виключено, що я чи то буду когось підтримувати, чи ж подумаю над цією темою». Однак, за словами Мамая, все ж він би не хотів балотуватися у Верховну Раду.

Колишню вечірню школу таки продадуть

Топ новин з вуст мера ІВ «Полтавщина» оприлюднило матеріал, в якому йдеться про імовірність приватизації колишньої вечірньої школи, що на Павленківській площі, 6. Мова йде про рішення минулої сесії міськради «Про укладання договорів оренди». В одному із його пунктів йдеться про надання дозволу ФОП Хардіній О. М. на проведення ремонту орендованої частини будівлі. Як розповів міський голова, нинішній орендар свого часу поставив вимогу – згодиться «взяти» приміщення, лише якщо матиме можливість у подальшому викупити будівлю. На що влада й пристала. Тепер же місто дає дозвіл на оцінку вартості школи. Тож, як прогнозує мер, історичну будівлю зможуть продати за кілька мільйонів гривень: «Якщо буде експертна оцінка, я думаю, як мінімум по сім, по вісім, чи, можливо, й по 10 тисяч гривень буде за квадратний метр. Якщо там 1000 квадратів, то, можливо, буде 10 мільйонів за викуп цієї школи. Тому, можливо, продати її за декілька мільйонів, чи нехай вона згорить і розвалиться?» Однак Олександр Мамай пообіцяв, що згодяться продати колишню вечірню школу лише, якщо буде збережено її зовнішній вигляд.

Маєш усний дозвіл мера – готуєш весілля на альтанці

Топ новин з вуст мера Не оминули під час прес-конференції і скандального питання весілля біля Білої альтанки, через яке перехожим закрили доступ до пам’ятки. Ми вже розповідали, що молодятам у мерії дали дозвіл на проведення церемонії. Тут же міський голова деталізував, як їм це вдалося. Виявляється, до Олександра Мамая приходив батько чи то нареченої, чи то нареченого. «Батько, я його особисто знаю, прийшов до мене на прийом, попросив дозволу. Він сказав, що це буде тривати 30-40 хвилин. Сказав, що вони приведуть до ладу альтанку за власні кошти, сказав, що це буде красиво, що людям буде цікаво. Я йому в усній формі дозволив це зробити. Викликав профільного зама і сказав, якщо треба пройти якісь процедури, то все це зробіть», – говорить мер. Крім цього, міський голова не заперечує проти проведення у подальшому подібних церемоній. Тож, тепер Олександру Мамаю варто чекати у себе на прийомі ще наречених.

Обкладинка Наталі Баранник

Loading...