П’ять приватних компаній отримали дозволи на видобування нафти і газу від Полтавської облради

Автор: Каріна Тютюнник, 12 липня, 12:44

Фото: На сесії обласної ради надали дозволи на видобування нафти і газу (Джерело - zavarnik.biz)


Попри те, що на комісії облради з питань паливно-енергетичного комплексу підтримали надання дозволів, аби розібрати їх вже під час сесії, жодних обговорень на засіданні так і не було. Кожне із рішень депутати ухвалили як мінімум 60 голосами.

Справа стосувалася 14 спецдозволів на розробку родовищ на території Полтавщини. 10 із них прохало надати зареєстроване в Києві ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Зазначимо, 6 липня під час засідання профільної комісії ця компанія вилкикала найбільше питань у присутніх. Її засновниками є ПАТ «НАК “Надра України”» та офшорна компанія «ХАРТЛОГ ЛІМІТЕД». Хто насправді отримує прибуток від «Іст Юроуп Петролеум» не відомо. Та й розмір статутного капіталу в 33 мільйони гривень членів комісії занепокоїв, адже такої кількості грошей, у разі чого, не вистачить, аби компенсувати збитки місцевим громадам.

Ще по одному спецдозволу на розробку родовищ на території області отримали зареєстровані в Києві ТОВ «Твинс груп», ТОВ «Еліон інвест», ТОВ «Сенс-Д» і ТОВ «Прайс компані». Цікаво, що розмір статутного капіталу кожної з цих компаній не перевищує 45 тисяч гривень. А найдосвідченіша з них, зареєстрована 1 рік і 5 місяців тому.

Нагадаємо, обласна рада близько трьох років блокувала надання дозволів на добування газу. Все через збитки, завдані місцевим громадам (руйнування доріг, забруднення води та інше), які не відшкодовувалися до введення в дію закону 3038. Він, як нагадаємо, передбачає сплату компанією 5% ренти до місцевих бюджетів. 

Опублікована: 12 липня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація