Національний музей-заповідник українського гончарства (Джерело – opishne-museum.gov.ua)

За даними «Вікіпедії» у Полтавській області знаходиться 40 різних музеїв.

ЗМІСТ виокремив 5 цікавих музеїв.

11 березня 1986 року в Опішному засновано Музей гончарства. Через три роки прийнято урядову постанову про формування на його базі Державного музею-заповідника українського гончарства — етномистецтвознавчого науково-дослідницького і культурно-освітнього закладу, національної гончарської скарбниці України. Нині музей-заповідник постає Всеукраїнським центром дослідження, збереження й популяризації гончарської спадщини України.

Тут знаходяться музеї-садиби та експонати просто неба. Для гостей проводять майстер-класи. 

Музей українського весілля (село Великі Будища, вулиця Юрія Кононенка, 33)

Музей відкрили у 2008 році.

В експозиції музею представлені: весільне вбрання, меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок та скриня нареченої. Крім огляду музею, там пропонують також здійснити обряд українського весілля. На замовлення проводять весільний обряд, частують весільним короваєм, шишками та медяниками.

Музей українського весілля (Джерело – prolviv.com)

Інтерактивний Музей історії олії (село Мачухи)

Музей створили у 2014 році у рамках проекту, який реалізує громадська організація Мачухівської сільської ради «Ініціатива-13» у тісній співпраці з райдержадміністрацією, благодійним фондом «Фонд розвитку громади «Ініціатива» за підтримки Європейського союзу.

Музей є діючим підприємством, де можна придбати олію, дізнатися про те, як її виготовляли 100 років тому та долучитися до її приготування.

У музеї зібрані унікальні раритетні експонати, яким понад 100 років. Обладнання з виробництва олії, яке представлене у музеї,  виготовили англійці – брати Роберт і Томас Ельворті. 

Інтерактивний Музей історії олії (Джерело – googleusercontent.com)

Музей пива і самогону (село Абазівка, вулиця Білоуська, 52/1)

Музей відкрився у 2018 році. В ньому представлені пивні кружки і склянки різних часів та з різних країн світу, апарати для виробництва пива і самогону тошо. Колекцію представлену у музеї власник збирав протягом 7 років. 

Також у музеї можна продегустувати самогон та крафтове пиво. Екскурсії проходять за попереднім записом і є кількох видів. Ознайомитися з ними можна за посиланням

Музей пива і самогону (Джерело – ru.yonik.me)

Музей рушника (селище Степне вул. Центральна, 17)

Засновницею музею є Надія Бокоч, яка з 2001 року збирала колекцію рушників. У музеї представлено понад 600 різноманітних експонатів. У 2015 році на сесії Полтавської районної ради ухвалили рішення про присвоєння музею імені його засновниці.

Музей рушника (Джерело – poltava.to)
Loading...